Як намалювати пляму.

Намалювати реалістичну ляпку можна як за допомогою простих фарб - гуаші або акварелі, так і за допомогою Фотошопа. Намальовану в комп'ютерній програмі ляпку можна використовувати для логотипів, реклами, оформлення фотоколажів та інтернет-сайтів. Намалювати таку ляпку ви зможете за лічені хвилини, щоб потім використовувати її за призначенням.
Інструкція
1
Створіть новий документ невеликого розміру - 30х300 пікселів - і залийте його чорним кольором. Тепер відкрийте меню Edit і виберіть опцію Define Brush Preset. Створивши нову кисть у вигляді вузького чорного прямокутника, створіть ще один документ 1000х1000 пікселів з білим фоном.
2
Зі списку кистей виберіть створену вище кисть і встановіть потрібні параметри - в настройках поставте галочки на вкладках Shape Dynamics, Scattering зі значенням 77%, і Smoothing. Діаметр кисті встановіть на 191, а параметр Spacing на 356%.
3
У верхній частині створеного документа намалюйте за допомогою створеної кисті довільний набір вертикальних смуг різної довжини. В результаті у вас повинна вийти горизонтальна смуга з різних чорних смужок.
4
Відкрийте меню Filter і виберіть розділ Distort. Потім клікніть на фільтр Polar Coordinates> Rectangular to Polar. Горизонтальна смуга перетвориться в округлу форму з промінчиками різної довжини.
5
Створіть новий шар і залийте його білим кольором, а потім клікніть на шар з фігурою, затиснувши Ctrl, щоб виділити його, і об'єднаєте шари (Merge Down). В меню фільтрів виберіть опцію Gaussian Blur з потрібним радіусом розмитості, який залежить від того, наскільки об'ємною повинна вийти клякса.
6
Відкрийте меню Image і виберіть розділ Adjustments> Threshold. Зрушуйте повзунок, коригуючи форму майбутньої ляпки. Коли форма вас влаштує, натисніть ОК.
7
Сгладьте краю ляпки, виділивши білий фон чарівної паличкою (інструмент Magic Wand), а потім інвертуйте виділення (Ctrl + Shift + I) і виберіть опцію Make Work Path зі значенням 0,5-1 pxl. Створіть новий шар, зайдіть на палітру Paths і створений вище контур залийте чорним кольором. Клякса готова.
8
Ви можете додати до неї будь-які візуальні ефекти, додати тінь, забарвити її в будь-який колір і використовувати за призначенням.