Як виявити гепатит.

Хвороба під назвою « гепатит » відома світу давно. Це підступне захворювання вражає печінку і весь організм в цілому. Медичні дослідження показали, що вірус-збудник гепатит а є однією з основних причин таких хронічних захворювань, як рак і цироз. Проникає це вірус через заражену воду або брудні руки або через біологічні рідини - слину, сперму і кров. Але при правильному лікуванні хвороба не залишить в організмі яких або явних порушень.
Інструкція
1
В основному гепатит відображає порушення і пошкодження функцій печінки.
2
Загальні симптоми гепатит а є: стомлюваність і слабкість, втрата апетиту, нудота, дискомфорт і важкість у шлунку, зміна кольору сечі і калу, жовтуха. Перераховані ознаки представлені в хронологічному порядку. Тобто жовтяниця, при гострому гепатит е з'явиться останньої. Прийнято вважати, що жовтяниця основний симптом гепатит а, проте вона може бути викликана і з яких-небудь інших причин.
3
Для більш важких форм гепатит а характерне слабке вираженість симптомів або їх довга відсутність, як таких. Найбільш типові ознаки - це швидка стомлюваність, тривала слабкість і астенічний синдром. Часом хронічний гепатит помічають тільки тоді, як він уже розвинувся занадто сильно. Наслідки вірусного хронічного гепатит а - розвиток жовтяниці, появою асциту і цироз печінки. Остання стадія - ураження головного мозку з частковим порушенням його діяльності.
4
Щоб виявити гепатит потрібно здати такі аналізи, як білірубін і ферменти печінки. При появи гепатит а ці показники різко підвищуються. За деякими лабораторним дослідженням можна побачити процес пошкодження печінки і недостатність її функцій. За сукупністю результатів різних аналізів можна зробити повний аналіз про ступінь пошкодження печінки і розлади її функцій.
5
Так само здаються аналізи, які показують присутність вірусів гепатит а, які називаються маркерами гепатит а. На сьогоднішній день існує два способи їх виявлення. Перший - імунологічний, другий - генетичний. Перший - виявляє антитіла, які організм виробляє у відповідь на різні частини вірусу. Другий - визначає наявність генетичного матеріалу (РНК або ДНК) вірусу в крові, найчастіше методом ПЛР. Сучасні методи генодіагностікі можуть не тільки виявити вірус, а й встановити його різновид і кількість, що вельми важливо для лікування.
Гепатит - запальне захворювання печінки. Поставити діагноз гепатит може тільки лікар, зробивши попередньо всілякі обстеження. Але симптоми гепатиту все ж треба знати, щоб при їх виявленні негайно звернутися до лікарні.
Інструкція
1
Слідкуйте за собою, починаючи з самих перших ознак нездужання. Загальна слабкість організму, нудота, відсутність апетиту - все це може вказувати на гепатит. Але подібні симптоми можуть бути і інших хвороб. У деяких випадках симптоми гепатиту можуть нагадувати симптоми грипу: підвищення температури тіла, ломота у всьому тілі, головний біль. Захворювання супроводжується збільшенням печінки, тому при обстеженні можливо лікар відправить вас на УЗД печінки. При гепатиті можуть бути болі в правому підребер'ї.
2
Зверніть увагу на колір шкірних покривів, сечі і калу. Пожовтіння шкіри - найяскравіший ознака гепатиту, але він проявляється не з самого початку захворювання. Шкіра набуває жовтуватий відтінок через те, що виробляється в печінці жовч, яка в нормі бере участь в процесах травлення, при наявності цього захворювання викидається в кров, через це шкірні покриви жовтіють. Одночасно з цим темніє сеча і знебарвлюється кал.
3
Здайте кров на аналіз, зробити це обов'язково запропонує вам лікар при першому прийомі. При наявності гепатиту змінені показники крові вкажуть на захворювання.
4
Купуйте при бажанні експрес-тести для виявлення гепатиту, які можна провести в домашніх умовах. Вони не вимагають спеціальних знань і навичок. Слід зазначити, що існує кілька форм гепатиту. Подібні тести спеціалізуються тільки на конкретній формі і існують далеко не для всіх форм. Кожен такий тест забезпечений інструкцією, завдяки якій не виникне питань при проведенні дослідження.
5
Ставтеся до цього захворювання серйозно, своєчасно розпочинайте його лікування, інакше гостра форма гепатиту може перейти в хронічну. Симптомами хронічного гепатиту є загальне нездужання, стомлюваність, посилюється до вечора. Якщо і на цьому етапі не почати лікування, то результати можуть бути плачевними: болі в животі, кровотечі і в деяких випадках смерть.