Як витягти корінь в ступені з числа. Як витягнути пісню з відео.

Математична операція витягання кореня означає знаходження такого значення, при зведенні якого в задану ступінь виходить число, вказане після символу кореня. Це саме число після символу кореня називають «подкоренное», а в самому символі вказують її ступінь - «показник» кореня. Якщо є доступ до комп'ютера, то обчислення кореня будь ступеня не представляє ніякої складності.
Інструкція
1
Використовуйте для обчислення кореня програму, яка поставляється корпорацією Microsoft разом з операційною системою Windows. Викликати на екран її інтерфейс можна через головне меню системи на кнопці «Пуск». Розкривши меню, клацніть рядок «Усі програми» і перейдіть в розділ «Стандартні». Клікніть підрозділ «Службові» і виберіть пункт «Калькулятор».
2
Якщо треба витягти корінь другий ступеня , то введіть подкоренное число, використовуючи для цього або кнопки на екрані, або натискаючи клавіші на клавіатурі. Потім клацніть кнопку з написом sqrt - програма розрахує і покаже квадратний корінь з введеного числа .
3
Якщо показник ступеня извлекаемого кореня більше двох, то зробити це в звичайному інтерфейсі калькулятора, який запускається за замовчуванням, не вийде. Розкрийте в меню розділ «Вид» і виберіть рядок «Інженерний» (або «Науковий»), щоб переключитися в той варіант інтерфейсу, який містить потрібні функції.
4
Якщо треба витягти з числа кубічний корінь, то введіть подкоренное число, а потім поставте позначку в чекбоксі поруч з написом Inv. Цим ви інвертіруете функції кнопок інтерфейсу, а значить, клацнувши кнопку зведення в куб, дасте команду на зворотну операцію, тобто на витяг кубічного кореня. На потрібної вам кнопці зображено вираз x ^ 3 - натисніть її і калькулятор проведе операцію добування кореня третього ступеня .
5
Якщо показник ступеня кореня більше трьох, то спочатку введіть подкоренное число, потім поставте позначку в чекбоксі Inv, як і при витяганні кубічного кореня. Потім клацніть кнопку, на яку поміщені символи x ^ y і введіть показник ступеня . Калькулятор проведе операцію добування кореня зазначеної ступеня , коли ви клацніть кнопку (або натиснете клавішу) зі знаком рівності.