Як з'єднувати електричні дроти. Як з'єднати і заізолювати провід.

Хороший, надійний контакт в місцях з'єднання електричних проводів гарантує справну роботу будь-якого пристрою, будь то люстра або праска включений в розетку. Неякісне ж з'єднання проводів, навпаки, призводить до несподіваних проблем у вигляді несправності електропроводки.
Вам знадобиться
  • - плоскогубці,
  • - викрутка,
  • - сполучна втулка (під обтиск),
  • - наконечники для проводів (під обтиск),
  • - клемна колодка,
  • - діелектрична трубка ПВХ (кембрік),
  • - ізоляційна стрічка,
  • - паяльник,
  • - ніж,
  • - припой.
Інструкція
1
Спосіб 1. Скрутка.Зачістіте ножем обидва кінці з'єднуються електричних проводів від ізоляції - приблизно на 15-20 мм. З'єднайте дроти , скрутивши їх між собою.
2
Пригорніть скорочення оголені дроти до одного з з'єднуються проводів. Заізоліруйте місце з'єднання за допомогою ізоляційної стрічки. Даний спосіб використовується, як тимчасове з'єднання при відсутності необхідних інструментів і матеріалів.
3
Спосіб 2. Пайка. Зачистіть від ізоляції кінці з'єднуються електричних проводів приблизно по 5-10 мм.
4
Одягніть на один з проводів попередньо приготовлений кембрік - його довжини повинно вистачати, щоб після з запасом закрити місце з'єднання.
5
Облудіть кінці з'єднуються електричних проводів за допомогою паяльника і припою. З'єднайте кінці проводів разом і спаяти.
6
Зруште кембрік на місце з'єднання. Замість трубки ПВХ можна використовувати ізоляційну стрічку.
7
Спосіб 3. Клемна колодка.Зачістіте кінці проводів, як в попередньому способі. Надіньте на оголені кінці проводів наконечники і обіжміть їх плоскогубцями.
8
Заведіть наконечники проводів в Клемник і зафіксуйте їх за допомогою викрутки.
9
Спосіб 4. Сполучна втулка.Зачістіте кінці з'єднуються проводів, одягніть на один з проводів підготовлений кембрік.
10
Вставте почергово кінці проводів в сполучну втулку і обіжміть її плоскогубцями.
11
Зруште на місце кембрік. Можна скористатися і ізолентою.
Зверніть увагу
Мідні та алюмінієві дроти бажано з'єднувати між собою за допомогою клемної колодки, т.к. їх зіткнення призводить через якийсь час до порушення контакту. Причина - окісленіе.Прі купівлю кембрика, наконечників або з'єднувальних втулок - враховуйте діаметр (перетин) з'єднуються електричних проводів.
Корисна порада
Існує термоусадочний кембрік: він застосовується для ізоляції місць з'єднання електричних проводів в місцях підвищеної вологості або при наявності агресивного середовища. Всі дії по ізоляції місця з'єднання - ті ж самі, тільки додатково кембрік нагрівається будівельним феном. Під дію температури він стискається і забезпечує герметичність з'єднання.