Як врятуватися від собаки.

Відоме прислів'я, яка стверджує, що собака - друг людини, на жаль, вірна не завжди. Скільки в світі відбувається випадків, коли собаки нападають на людей? Безліч! Кілька простих порад допоможуть вам не стати жертвою подібної ситуації.
Інструкція
1
Чи не кличте незнайомих собак і не загравати з ними. Який би доброзичливою вона вам не здалася, пам'ятайте, що крім виляє хвоста у псів є і гострі ікла. Можливо, тварина сприйме ваш цілком «граючий» жест як сигнал до нападу.
2
Не підходьте до собаки, коли вона захоплена їжею або любовними іграми. Також не варто турбувати собак, які стережуть яку-небудь річ або чекають свого господаря.
3
Бійтеся тих собак, які охороняють приватні будинки і котеджі. Це раніше для охорони заводили «гучних» безпородних шавок, а зараз намагаються купити і навчити собак, навчених вбивати.
4
Не повертайтеся ніколи спиною до собаки. Ви ж не можете знати, як вона налаштована по відношенню до вашої персони.
5
Послідуйте наступних порад, якщо ви все-таки зустріли агресивно налаштованого пса і саме вас він вибрав своєю жертвою. Не намагайтеся втекти від собаки . Ви лише спровокуєте погоню і напад, пробудивши інстинкти мисливця. Спокійно стоїть на місці жертву собака сприймає як небезпечного противника, готового битися, і тому побоюється.
6
Відступайте від нападаючої собаки , повільно задкуючи, головне не відривайте від неї очей і не висловлюйте ніяких ознак занепокоєння. Чи не розмахуйте руками і не робіть жодних різких рухів, які можуть спровокувати ще більшу агресію.
7
Скомандуйте собаці «Стояти» або «Фу» впевненим голосом. Можливо, рефлекси, що виробилися при минулому контакті з людьми, її зупинять.
8
Візьми ті в руки камінь чи палицю, якщо собака все-таки налаштовані рішуче і попередні дії не допомогли. Налякати собаку, замахнувшись, дуже важко, тому не губіться, а бийте. Слабкий удар здатний лише озлобити тварина, тому бийте зі всієї сили - це змусить пса покинути «поле бою». Якщо собака зовсім близько - вдарте ногою в живіт.
9
Використовуйте спеціальні методи захисту від агресивних собак. Це може бути перцевий балончик, ультразвук, що відлякує псів або електрошокер. З «народних» засобів можна використовувати жменю червоного меленого перцю.