Як знайти щільність.

Для того щоб знайти щільність будь-якого тіла, виміряйте його масу на вагах, а також обсяг геометричним або іншим способом. Потім знайдіть відношення маси та об'єму. Щільність рідини вимірюйте за допомогою ареометра, а щільність газу щільномір.
Вам знадобиться
  • ваги і мірний циліндр, ареометр, щільномір
Інструкція
1
Розрахунок щільності речовини. Якщо потрібно виміряти щільність твердого тіла або рідини, знайдіть на вагах їх масу. Потім виміряйте об'єм. Якщо тіло або посудину з рідиною має правильну геометричну форму, розрахуйте його. У випадку, коли тіло має форму паралелепіпеда (цегла), виміряйте його довжину, ширину і висоту, і перемножте ці три величини. Якщо форму циліндра - виміряйте діаметр його заснування і висоту, потім квадрат діаметра помножте на висоту і 3,14, а результат поділіть на 4.Более простий варіант - залийте рідину в мірний циліндр і за шкалою визначте її об'єм. Щоб знайти об'єм твердого тіла неправильної форми, залийте воду в мірний циліндр і занурте в неї тіло, але рівню підняття рідини визначте обсяг тела.Чтоби знайти щільність речовини, його масу поділіть на обсяг? = M/V. Якщо маса виміряна в кілограмах, то обсяг вимірюйте в кубічних метрах, якщо в грамах, в кубічних сантиметрах.
2
Розрахунок щільності рідини. Налийте рідину в посудину таким чином, щоб опускається в неї ареометр, який нагадує поплавок, не торкався дна. Після того, як він сплив у рідини, за шкалою, яка знаходиться у верхній частині ареометра, визначте щільність рідини по нижній частині меніска прилеглого до трубки приладу. Цей прилад зручний тим, що з його допомогою дуже зручно визначати концентрацію розчиненої речовини. Для цього потрібно просто поміняти його шкалу.
3
Розрахунок щільності газа.Для визначення щільності газу використовуйте вібраційний щільномір. Заповніть газом його датчик і приведіть прилад в дію. На його екрані ви побачите щільність газу. Цей прилад забезпечить найвищу точність вимірювання, причому він не враховуватиме пил, вологу, масляний туман і інші домішки. За допомогою налаштувань вібраційний щільномір можна використовувати для визначення концентрації газів в повітрі.