Як визначити молярну масу речовини.

Для того, щоб знайти молярну масу речовини, визначте його хімічну формулу і за допомогою періодичної таблиці Менделєєва розрахуйте його молекулярну масу . Вона чисельно дорівнює молярної масі речовини в грамах на моль. Якщо відома маса однієї молекули речовини, переведіть її в грами і помножте на 6,022 • 10 ^ 23 (число Авогадро). Молярну масу газу можна знайти, використовуючи рівняння стану ідеального газу.
Вам знадобиться
  • таблиця Менделєєва, манометр, термометр, ваги.
Інструкція
1
Визначення молярної маси речовини за хімічною формулою. Знайдіть елементи в періодичній таблиці Менделєєва, які відповідають атомам, з яких складається молекула речовини. Якщо молекула речовини одноатомна, то це і буде його молярна маса. Якщо ні, знайдіть атомну масу кожного елемента, і складіть ці маси. Результатом буде молярна маса речовини, виражена в грамах на моль.
2
Визначення молярної маси речовини за масою однієї молекули. У тому випадку, якщо відома маса однієї молекули, переведіть її в грами, потім помножте на кількість молекул в одному молі будь речовини, яке становить 6,022 • 10 ^ 23 (число Авогадро). Отримайте молярну масу речовини в грамах на моль.
3
Визначення молярної маси газу. Візьміть балон, який може герметично закриватися із заздалегідь відомим об'ємом, який переведіть в кубічні метри. За допомогою насоса відкачайте з нього газ, і зважте на терезах порожній балон. Потім заповніть його газом, молярна маса якого вимірюється. Знову зважте балон. Різниця в масах порожнього і закачаного газом балона буде дорівнює масі газу, висловіть її в граммах.С допомогою манометра виміряйте тиск газу всередині балона, для цього приєднайте його до отвору для закачування газу. Можна відразу використовувати балон з вмонтованим манометром, щоб оперативно контролювати показники тиску. Тиск вимірюйте в паскалях.
4
Почекайте деякий час для того, щоб температура газу всередині балона зрівнялася з температурою навколишнього середовища, і виміряйте її термометром. Показник температури з градусів Цельсія переведіть в Кельвіна, для чого додайте до виміряному значенню число 273.Массу газу помножте на температуру і універсальну газову постійну (8,31). Отримане число послідовно поділіть на значення тиску і об'єму (M = m • 8,31 • T/(P • V)). Результатом буде молярна маса газу в грамах на моль.