Як викласти плиткою фартух на кухні.

Кухонний фартух - це частина стіни в робочій кухонній зоні. Він розташовується між навісними шафами кухонного гарнітура і робочою поверхнею кухні. Ця частина стіни, більше інших, схильна до забруднень. Краплі води і жиру, пар і високі температури здатні завдати відчутної шкоди стіни покриті. Вирішити ці проблеми допоможе установка фартух а з керамічної плитки. Плитка легко монтується, легко миється і відмінно вписується в будь-який дизайн.
Вам знадобиться
  • - наждачний папір,
  • - мастика,
  • - широкий зубчастий шпатель,
  • - будівельний рівень,
  • - звичайний шпатель ,
  • - гумовий шпатель,
  • - плиткорез
Інструкція
1
Підготуйте стениРазберіте вимикачі та розетки на стінах, призначених для укладки фартух а і заізоліруйте електричні дроти. Обробіть поверхню стін грубої наждачним папером. Приберіть пил і заґрунтуйте стіну. Розмітьте стіну під плитку. Проведіть, за допомогою рівня, рівну горизонтальну лінію для нижнього ряду плитки. Проведіть вертикальну лінію строго по центру майбутнього фартух а.
2
Розкладіть плитку на підлозі і переконайтеся, що розміри і розташування малюнка збігається з розміткою на стіні.
3
Нанесіть клейПріготовьте необхідну кількість клею. Промажьте стіну тонким шаром, за допомогою звичайного шпателя. Візьміть зубчастий щпатель і нанесіть клей на невелику ділянку стіни. Не рекомендується наносити клей на ширину, більшу ніж розмір 8 плиток, т.к. це може привести до його передчасного засихання. Слідкуйте за тим, щоб в клейовому шарі не було пустот.
4
Почніть укладання пліткіУкладку слід починати від центру стіни, з нижнього ряду. Слідкуйте за тим, щоб край плитки збігався і вертикальною розміткою на стіні. Щільно притискаючи плитку до стіни, викладіть весь нижній ряд. Не забудьте вставити «хрестики» між граничащими ребрами плиток. Приберіть надлишки клею.
5
Нанесіть свіжий клей для наступного ряду плитки. Декоративні вкладки слід встановлювати від вертикальної розмітки, щоб малюнок не «сповзав» убік.
6
Для того, щоб акуратно обрізати плитку необхідно спочатку зазначити на ній олівцем потрібний розмір. Потім, за допомогою плиткоріз, відрізати потрібний шматок.
7
Акуратно затріть швиОтмойте плитку теплою водою з мильним розчином. Акуратно очистіть усі шви за допомогою тонкої викрутки. Приготуйте затірку і, діагональними рухами, нанесіть її на шви, використовуючи гумовий шпатель. Візьміть шматок електричного дроту і пройдіться по всіх швах, вирівнюючи їх. Протріть плитку вологою ганчіркою.
Зверніть увагу
Дуже важливо точно вирівняти перші плитки по рівню - від правильності їх установки залежить кінцевий вид фартуха. Вивіряти рівнем кожну плитку нижнього ряду по вертикалі, горизонталі та по плоскості.Прі необхідності, зніміть плитку і додайте, або приберіть клейовий розчин.
Корисна порада
Затирку швів можна проводити на наступний день, після укладки.