Як виміряти силу струму.

Сила струму - це важлива характеристика ланцюга, її вимірюють спеціальним приладом, званим амперметром. Для побутового використання в магазині краще придбати мультиметр - універсальний прилад, в якому є і амперметр.
Вам знадобиться
  • амперметр
Інструкція
1
Щоб не сплутати амперметр з іншими вимірювальними приладами, подивіться на позначення близько шкали, там повинна стояти заголовна буква «А». Шкала зазвичай проградуірована в амперах (А), в мкА, мА, або кА (мікро, милі або кілоампер). На мультиметри треба поставити «дзьобик» в розділ CDA - для вимірювання постійного струму (змінний струм таким приладом не вимірюється) або режим 10А (20А) для вимірювання великих струмів.
2
Отже, беремо амперметр і підключаємо його послідовно до того елемента електричного кола, силу струму в якому необхідно виміряти. Обов'язково дотримуємося полярність, тобто плюс підключаємо до плюса, а мінус до мінуса.
3
Дивимося на табло приладу, до якого розподілу шкали відхилилася стрілка, ця величина і буде силою струму. Якщо амперметр з цифровим табло, то число, що відображається на ньому, і буде силою струму. На мультиметри дивимося на цифрове табло, число що відображається на ньому, і є сила струму.
Зверніть увагу
Для людини безпечної вважається сила струму до 1 мА.По шкалою амперметра можна подивитися максимальне значення сили струму, на яке він розрахований і не перевищувати її, інакше прилад можна іспортіть.Провода, що входять в стандартний комплект мультиметра не призначені для вимірювання великих струмів.
Корисна порада
У кожного приладу є погрішність, яку необхідно враховувати.
Для вимірювання сили електричного струму на ділянці провідника необхідні спеціальні прилади - амперметр або гальванометр (для визначення малих постійних і змінних електричних струмів).
Інструкція
1
Сила електричного струму (I) - скалярна величина, рівна заряду (q), який протікає в одиницю часу (t) через перетин провідника. Згідно цьому визначенню, силу електричного струму можна визначити за формулою I = q: t.
2
Для обчислення сили струму зверніться до закону Ома, який визначає зв'язок між силою електричного струму , опором провідника і напругою на ділянці електричного кола. Закон Ома свідчить, що сила струму в ділянці ланцюга (I) прямо пропорційна напрузі (U) і обернено пропорційна електричному опору (R) даної ділянки ланцюга. Іншими словами, сила електричного струму дорівнює відношенню напруги до опору. Таким чином, сила електричного струму розраховується за формулою I = U: RВ Системі Інтернаціональній сила струму вимірюється в Амперах (А).
3
Вимірювання сили електричного струму амперметромПодключіте амперметр до тієї ділянки електричного кола (провідника), на якому хочете виміряти силу струму . При цьому дотримуйте полярність: «+» амперметра підключіть до «+» джерела струму , а його «-» з'єднайте з «-» джерела струму . Підключайте амперметр до електричного ланцюга послідовно з тим елементом ланцюга, силу струму якого необхідно виміряти.
4
Для вимірювання малих постійних і змінних електричних струмів використовується високочутливий прилад - гальванометр. Це універсальний пристрій, що дозволяє визначити не тільки силу струму , але і напруга. Щоб користуватися гальванометром як амперметром, підключіть шунтирующий резистор паралельно гальванометра. До ділянки електричного кола гальванометр підключається аналогічно амперметру.
Зверніть увагу
Не плутайте силу електричного струму і напруга струму. Це різні фізичні величини, хоча вони постійні в електричному струмі.