Як одягнути малюка взимку.

Зима - це довгоочікуване пору року для любителів пограти в сніжки, покататися на ковзанах і санках і просто повалятися в снігу. Однак нинішні зими повні сюрпризів: двадцятиградусний мороз може змінитися відлигою, а після сльоти знову вдаряють морози. Щодня, виглядаючи у вікно, батьки задаються питанням: як же сьогодні одягнути малюка на прогулянку?
Інструкція
1
Немовля в холодну пору року гуляє в колясці і практично не рухається. Тому, збираючи його на прогулянку, надягайте на один шар одягу більше, ніж на дорослу людину. Спочатку надіньте білизна (боді або сорочечку), потім бавовняні повзунки (тонкий комбінезон), або сповийте дитини в тонку трикотажну і у фланелеву пелюшки.
2
Далі одягайте малюка , орієнтуючись на температуру за вікном. Якщо на вулиці від +5 до -5 градусів, досить надягти флісовий комбінезон або загорнути дитину в байкову ковдрочку і потім покласти його в хутряний конверт (з натурального хутра, наприклад, з овчини). На голову надіньте бавовняний чепчик або косинку і теплу в'язану шапочку. Від вітру захистить капюшон комбінезона. На ніжки - вовняні пінетки або шкарпеточки.
3
Якщо температура повітря від -5 до -10 градусів, то замість флісового комбінезона надіньте комбінезон на синтепоні і також покладіть малюка в хутряний конверт. На випадок зміни погодних умов під час прогулянки візьміть з собою ковдрочку або плед. Час перебування на вулиці не повинно бути більше 2-2,5 годин. При температурі повітря нижче 10 градусів гуляти з немовлятами не рекомендується.
4
Дитина постарше, другого-третього року життя, на прогулянці активно рухається і грає. Тому в якості верхнього одягу підберіть йому комбінезон з більш легкого матеріалу, ніж овчина, але не менш теплого. На сьогоднішній день актуальні такі наповнювачі зимового дитячого одягу, як гусячий пух, ізософт і холофайбер. У цьому віці зручний комбінезон, що складається з штанців і куртки. Він повинен бути відповідного розміру, що не сковує рухи, але й не занадто великим, щоб максимально зберігати тепло. Бажано, щоб верх комбінезона був виконаний з вітронепроникної і водовідштовхувальним тканини.
5
Неодмінно дотримуйтесь той же принцип багатошаровості, що і у випадку з немовлям. Натільна білизна має бути з 100% бавовняної тканини. Можна використовувати і термобілизна, особливо при низьких температурах. Термобілизна захистить дитину як від переохолодження, так і від перегріву. У морозну погоду надіньте додатково в'язану кофту або кофту з флісу. При температурі до -5 градусів досить надягти водолазку. Також не забудьте про теплі шкарпетки на ноги і рукавиці або рукавички на ручки.
Зверніть увагу
Ознаками переохолодження є блідість обличчя, холодна шия, а не рум'яні щоки і ніс. У разі переохолодження негайно зайдіть до теплого приміщення, розітріть стопи і долоні дитини і напоїть його теплим чаєм.
Корисна порада
Не треба вкутувати шию малюка дуже теплими шарфами, якщо температура повітря не нижче -5 градусів. Досить захистити шию і голову від вітру.