Як грати в шахи.

У шаховій грі дуже важливо вміти прораховувати на кілька ходів вперед, і дієві тут виключно логіка і гарний уяву. Розвивайте логічне мислення частою практикою гри в шахи, - тоді від разу до разу у вас буде з'являтися все більше шансів до виграшу в цю захоплюючу гру.

Інструкція
1

Для початку навчіться розставляти фігури: у кутах шахівниці повинні стояти тури, далі - коні й слони, а по центру - королі і ферзі.

2

Зафіксуйте в пам'яті, що білий ферзь ставиться на біле поле, чорний - на чорне, королі ж перед початком гри розташовуються на полях протилежного кольору. Фігури, які мають різні назви, можуть по-різному чинить ходи. Шахові фігури можна переміщати по дошці на всі боки, і лише пішаки ходять лише вперед.

3

Запам'ятайте, що кожним ходом можна пересунути тільки одну фігуру. Першими завжди починають ходити білі. Хто буде грати білими вирішує жереб. Гравці чинить ходи на шаховій дошці по черзі.

4

Вивчіть, як ходять різні фігури: тура пересувається по горизонталях і вертикалях на всі боки дошки і на будь-яку відстань, якщо на шляху їй не трапляються інші фігури. Слон може ходити виключно по діагоналях також на будь-яку відстань і в яку сторону. Слон може пересуватися тільки на полях одного і того ж кольору - білого, або чорного.

5

Візьміть до уваги, що ферзь - найбільш значуща з усіх фігур. Він ходить як тура і слон, разом узяті. Завдяки своїм величезним можливостям пересування, у тому числі - ходи як по білим, таки по чорних діагоналях, ферзь являє собою фігуру, набагато більш сильну, ніж король.

6

Майте на увазі, що у коня - більш хитромудра траєкторія ходів, ніж у інших фігур. Він може ходити по клітинах обох кольорів, а також перестрибувати через фігури, - як свої, так і ворожі.

7

Запам'ятайте, король - фігура, яку завжди потрібно залишати невразливою, інакше партія виявиться програною, пересувається він на одне поле при кожному ході, але в будь-яку сторону. Його не можна ставити на поле, яке знаходиться під ударом ворожої фігури, тому король не може зрубати захищену фігуру противника.

8

Якою б складною не була партія, ніколи не забувайте, що мета шахової гри - у тому, щоб привести ворожого короля до поразки, тобто, влаштувати йому "мат". Так називається конфігурація фігур, в якій ваш хід був останнім, при якій королю суперника нікуди відступати.