Як обробити край шифону. обробка краю вироби з шифону.

У професійних швачок існує три поширених способу обробки краю шифону : московський шов або "американка", зигзаг, а також комбінований варіант. Який із способів вибрати - вирішувати тільки вам.
Інструкція
1
Використовуйте «американку» - метод вузької обробки тканини, який застосовується при обробці тонкого матеріалу. Відверніть навиворіт зріз на 0,7-1 см і відстрочити в край вигину на 0,1-0,2 см, потім акуратно ножицями обріжте припуск до шва. Тепер подверніте наполовину оброблений край ще на 0,2 см і знову отстрочите в край поруч з рядком, яку ви зробили до цього. Повинна вийти дуже тонка обробка зрізу закріплена за допомогою двох рядків. Для рівності можете підкласти під тканину при відстрочці паперовий лист, - він зменшить ковзання, в результаті чого строчка вийде максимально рівною. Після завершення роботи на машинці акуратно зніміть папір зі шва. Зазвичай таким швом обробляють низ вироби.
2
Скористайтеся зигзагом, якщо вам потрібно обробити внутрішні шви виробу. Для цього подверніте край тканини всередину приблизно на 1 см, а потім отстрочите з вивороту по згину самим дрібним і частим загзагом, потім акуратно обріжте надлишки тканини впритул до шву. Використовуйте тільки якісні нитки, -0 тоді вам вдасться уникнути багатьох нерівностей та інших проблем. В результаті після такого виду обробки повинен вийти акуратний край, можливо, кілька хвилястий. Якщо по краю залишатимуться нитки після відтермінування, то пройдіться по ним маленькими ножицями, зрізаючи близько до рядку, постарайтеся, однак, при цьому не зачепити сам шов.
3
Застосуйте комбінований варіант, якщо вам не підійде ніякий з перших двох. Для цього спочатку обробіть шви на оверлок вузької рядком в 2 мм, а потім підігніть край на ширину получившегося шва і відстрочити на машинці ще раз. В результаті вийде акуратний рівний край. Щоб визначити, який із способів підійде вам більше за інших, можна спробувати кожен із способів обробки в дії на невеликому шматочку тканини.
Шарф - аксесуар, що доповнює образ. Зшити або зв'язати його можна самостійно, а обробка країв залежить в першу чергу від матеріалу виготовлення самого виробу. Можна обробити на швейній машинці, вручну або ж додати кисті до вязаному шарфу.
Вам знадобиться
  • -шарф;
  • -ніткі;
  • -оверлок.
Інструкція
1
Якщо шарф зроблений з шовку, то його краю можна обробити декількома способами. Перший спосіб передбачає ручну роботу - візьміть край шарфа, подверніте його руликом і голкою з ниткою відповідного кольору прикріпіть до виворітного стороні виробу. Інший варіант - обробка на машинці. Відігніть припуск на виворіт і прострочіть максимально близько до лінії згину. Зайва частина тканини, що пішла на припуск, зрізається. Потім знову подверніте і прострочіть ще раз. Відстань від строчки до краю виробу повинно складати один-два міліметри. Новий шов повинен розташовуватися трохи вище, ніж попередній.
2
Якщо шарф виконаний з віскози або іншого несипкий матеріалу, його досить обробити зигзагом на швейній машинці. Подвійний шарф можна обробити так: складіть виріб лицьовою стороною всередину і прошийте по периметру, залишивши невелике місце непрошитий. Воно залишається для того, щоб вивернути виріб назад на лицьову сторону. Що залишився шматок можна підшити вручну стібками-невидимками.
3
Дуже тонкі тканини, наприклад, шифон, теж обробляються зигзагом, просто для цього потрібно підходяща голка і відповідна настройка швейної машинки. Крім того, в деяких машинках є оверлочна строчка, яка також підходить для подібних випадків.
4
В вовняному шарфі достатньо просто закрити петлі, а по краях можна потім пустити візерунок, пов'язаний гачком. Знайдіть відповідну для вашого аксесуара схему в'язки. Ще один варіант обробки - пустити кисті. Для цього візьміть пряжу, складіть нитку в декілька разів. Одержаний пучок зігніть навпіл і обріжте один край , так, щоб нитки вільно бовталися. Зробіть розмітку на самому шарфі, щоб між кистями було однакове відстань. Просмикніть вийшла деталь в отвір в пряжі. Верхня частина пучка з пряжі являє собою петельку. Протягніть в цю петельку вільний край - кисть готова.