Як затискати акорди.

Уміння грати акордами - базова техніка виконання, і, напевно, найпопулярніша. Вона вимагає набагато менше сил ніж перебори, але все одно може викликати складності у початківців.
Інструкція
1
Випишіть аплікатури акордів. Зовсім не обов'язково намагатися заучувати їх - навик прийде сам собою. На перших порах достатньо буде вміти переставити акорд «з підказкою». Тип запису виберіть на свій смак: можете намалювати колонку з шести цифр, кожна з яких позначає лад, на якому затиснута струна. Якщо такий спосіб не здається вам наочним, то намалюйте поле 6х3, де 3 - лади, а 6 - струни, і відзначте розташування пальців на струнах.
2
Будьте послідовні. Краще починати з акордів, що задіюють два-три пальці: A, Am, E, Em, D, Dm. Навчіться вільно переставляти пальці між різними комбінаціями, перш ніж переходити далі. Коли основні акорди будуть «вставати» автоматично, додайте до цього списку C і G. Деякі аплікатури кажуть що ці акорди складаються з трьох затиснутих струн, але варіант з чотирма теж має місце . Продовжуйте перебирати різні комбінації, можете навіть шукати пісні.
3
Акорди на Барре і модифікації освоюйте в останню чергу. Щоб затискати F або H потрібно мати вже натреновані пальці, т.к. на вказівний палець доводиться дуже велика (по перших порам) навантаження. Однак, ще страшніше можуть бути «модифіковані» акорди , такі як Hmadd4 або Ddim #. Такі співзвуччя будуються від оригінальних засчет зміни деяких нот. Відмінною їх особливістю є те, що вони мають дуже складні аплікатури, які й поставити щось (не те що запам'ятати) вельми складно.
4
Змініть гітару, якщо вам занадто важко. Найправильнішим інструментом щоб навчитися грати буде гітара з широким грифом і нейлоновими струнами. Вони дуже м'які по своїй структурі і швидше за все взагалі не викличуть хворобливих відчуттів. Більш того, широкий гриф збільшить відстань між струнами і пальцях буде легше перший час «потрапляти» куди потрібно. Втім, якщо ви будете вчитися на «акустичної» гітарі - метал з тонким грифом - то вас неодмінно наздоженуть мозолі.
5
Не поспішайте. Стандартний час ущільнення шкіри на лівій руці - від двох тижнів до місяця. В цей період ваші пальці, ймовірно, будуть сходити з розуму від «звалилося на голову щастя» і грати краще всього по 2-3 години в день, або по півтори години вранці і ввечері. Втім, для особливо фанатичних гітаристів підходить «метод лейкопластиру», який полягає просто в тому, щоб заклеювати розірвані в кров пальці і продовжувати грати. Незважаючи на очевидні мінуси, в такому підході є перевага: мозолі формуються за тиждень.
Зверніть увагу
[[Про правило знаю, спасибі. Підпис маленька, навіть після вашої указки помітив не одразу - винен, каюсь. Виправлено.]]
Корисна порада
-Проконсультіруйтесь, чи не занадто високо підняті струни над грифом. Це може сильно завадити початківцю.
Гітара і фортепіано - універсальні інструменти, придатні як при виконанні мелодичних партій, так і для аккомпанирования (супроводу) іншому соло інструментів або голосу. Функція акомпанементу в музиці зазвичай представляється у вигляді акордів, які граються цілком (три-чотири звуку одночасно) або послідовно (арпеджіато). Виконання акордів на гітарі сильно залежить від техніки лівої руки, яка затискає потрібні акорди на грифі.
Вам знадобиться
  • Гітара;
  • Збірник акордів для гітари;
  • Збірник пісень.
Інструкція
1
Перш, ніж що-небудь робити з гітарою, займіть правильну позицію. Краще грати сидячи, тому сядьте на відповідний за висоті стілець, випряміть спину, поставте гітару, щоб нижня дека притискалася до живота, а край знаходився між ніг. Права рука знаходиться на обечайке (на боці), в районі виїмки, вільно звисаючи. Ліва тримає гриф на рівні перших ладів.
2
Затисніть перший акорд, приміром, мі-мінор (Em). Для цього затисніть вказівним пальцем лівої руки четверту струну на другому ладу (строго посередині лада), середнім п'яту струну на другому ладу. Великий палець при цьому знаходиться на зворотному боці грифа, строго посередині, в прямому положенні (не згинається в суглобі ні всередину, ні назовні. Переконайтеся, що всі струни затиснуті досить сильно, всі пальці знаходяться в правильному положенні.
3
Проведіть пальцями правої руки по всіх струнах по черзі. Робіть це повільно, слухаючи кожну струну. Затиснуті і відкриті струни мають звучати однаково дзвінко.
4
Затисніть акорд мі-мажор. Для цього змініть аппликатуру: вказівним затисніть третю струну на першому ладу, середнім п'яту на другому ладу, безіменним четверту на другому ладу. Простежте, як і в першому випадку, за правильним положенням пальців (вони не повинні стосуватися інших струн, крім тієї, яку затискають, і стояти строго посередині лада). Пройдіть по струнах, як у першому варіанті.
5
Відкрийте збірник акордів і розберіть найпростіші (без баре). В ілюстраціях до будь-якого збірника вказані струни від першої до шостої і номера ладів, на яких затискається струна.
6
Освойте гру акордами на баре. Для цього на будь-якому ладу (краще де-небудь на третьому-п'ятому ладах) затисніть струни поперек грифа вказівним пальцем. Пройдіться по всіх струнах правою рукою, переконайтеся, що всі струни затиснуті досить сильно і звучать. Потім затисніть акорди по ілюстраціях в збірнику.
7
Навчившись брати і швидко переміщати акорди, приступайте до вивчення пісень.
Зверніть увагу
Чим ближче до перших ладам, тим важче брати барре.Еффектівни заняття не по три-чотири години, «до втрати пульсу», а по півгодини, в полювання. Увімкніть улюблений серіал або цікаве кіно і ганяйте вправу в повільному темпі. Так ви менше втомитеся.