Як вибрати логотип. Як вибрати текст для логотипу.

Логотип виражає в собі образ компанії, її сферу діяльності. Логотип и грають важливу роль в маркетинговій політиці фірми, оскільки створюють візуальний образ і впізнаваність. Потенційні споживачі судять про вашу компанію по враженню, яке справляє на них логотип. Тому до вибору логотипу компанії потрібно підходити з особливою увагою.
Інструкція
1
Головні завдання логотипу - залучення, утримання та продовження уваги. Бажано, щоб логотип відображав в собі напрямок діяльності вашої компанії (або інтернет-проекту). Приміром, зелений листок для косметичної компанії символізує екологічність і натуральність продукту. Крім того, логотип повинен виражати індивідуальність компанії або інтернет-проекту. Існує велика кількість унікальних логотипів, розроблених професіоналами, наприклад Apple, Nike, Adidas та інші. Дизайн логотипів цих відомих компаній легко запам'ятовується, він пізнаваний і чудово виглядає в одноколірних варіантах, що може бути важливо при друку. Світовий успіх цих компаній говорить сам за себе. Будь-яка дитина знає, як виглядає логотип Coca-Cola.
2
Один з перших кроків при розробці логотипу - це вибір шрифту. Вдалий шрифт є запорукою успіху. Слід враховувати, що споживачі звикли бачити якісні тексти логотипів в засобах масової інформації. Не можна допускати того, щоб ваш сайт або фірмовий бланк вашої компанії справляв враження дешевизни. Значна частина з наявних в інтернеті шрифтів вже були будь-ким використані. Щоб отримати якісний шрифт, який буде належати тільки вам, має сенс замовити розробку шрифту у фахівця.
3
При розробці логотипу бажано використовувати кольори, які асоціюються з тематикою сайту або з родом діяльності вашої компанії. Приміром, жовтий колір асоціюються з туристичною фірмою, що продає путівки в Туреччину, а синій - з авіакомпанією. Однак не варто занадто жорстко дотримуватися цього правила, насправді все це умовно. В деяких випадках божевільне поєднання кольорів відмінно виглядає і при цьому виглядає природно. При колірному оформленні логотипу слід спиратися на співвідношення кольорів один з одним, а не на кольори самі по собі.
4
Перш ніж вибрати форму логотипу, слід визначитися з метою його дизайну. Слід враховувати, що форма логотипу кидається в очі в першу чергу, а значить, вона багато в чому визначає початкове ставлення споживача до логотипу. Краще, щоб логотип був невеликим. Найпоширеніші форми - це прості геометричні фігури: квадрат, коло, трикутник і овал. Варто відзначити, що форма сучасних логотипів нерідко утворена на основі декількох геометричних фігур. Крім того, при побудові логотипу особливо важливі правильні пропорції. Існують безліч нюансів і тонкощів, які на перший погляд здаються незначними дрібницями, тоді як на їх основі і складається дизайн логотипу.
5
Ефективний дизайн фірмового логотипу повинен створювати позитивний образ у цільової аудиторії; відображати філософію вашої компанії; відображати специфіку вашого бізнесу; бути візуально привабливим; бути виконаний якісно і професійно; повинен легко запам'ятовуватися, виражати індивідуальність і володіти унікальністю.