Як знайти центр кола.

Нерідко столярам і теслярам в роботі потрібно геометрія. Один з найяскравіших прикладів - побудова правильного кола. Ще одна задача, з якою в даному випадку можна зіткнутися - це визначення центру кола, не вдаючись до спеціальних інструментів і складних обчислень.
Вам знадобиться
  • Лінійка і олівець
Інструкція
1
Для того щоб знайти центр кола, треба спочатку вписати її в квадрат. Тобто всі сторони чотирикутника повинні стосуватися кола. Для цього проведіть за допомогою лінійки чотири рівні лінії.
2
Тепер з'єднайте по діагоналі два протилежних кута. Слідкуйте за тим, щоб лінія розбивала кут квадрата на дві рівні частини. З'єднайте прямими всі 4 кута квадрата.
3
Точка перетину даних прямих і буде центром кола.
4
Ще однією фігурою, яка може допомогти визначити центр кола, є прямокутний трикутник. Його також потрібно вписати в коло. А потім розділити протилежну прямому куту сторону навпіл. Середина гіпотенузи і буде центром кола.
Зверніть увагу
Квадрат, біля якого описана окружність, повинен бути побудований за правилами. Необхідно, щоб всі сторони чотирикутника були рівні, а радіус кутів становив 90 градусів.