Як виростити аквилегию.

Аквилегия (Водозбір) відноситься до багаторічних рослин сімейства Лютикова. Свою другу назву квітка отримав за те, що може збирати під час дощу повні віночки води. В садах найчастіше розводять аквилегию гібридну. Ця рослина досягає висоти 100 см і цінується за великі квіти різноманітного забарвлення. Квітка аквилегии важко сплутати, він має довгі шпорци, що надають йому дуже оригінальну форму. Як виростити таке незвичайне рослина?
Вам знадобиться
  • - насіння аквилегии;
  • - садовий інструмент;
  • - добрива.
Інструкція
1
Посійте насіння аквилегии. Можна висівати насіння, як навесні, так і восени. Однак більш дружні сходи дає осінній посів. Так як насіння досить дрібні, зашпаровуйте їх в грунт неглибоко - близько 0,5 см. Аквілегіі притаманний і самосів. Якщо з куща не були видалені квітконоси, то навколо материнського куща на другий рік цілком може вирости багато молодих рослин.
2
зійшовши сіянці распікіруйте, коли у них утворюється 1-2 справжніх листочки. На постійне місце молоді рослини висадіть в серпні. Пам'ятайте, аквилегии воліють напівтінистим місця, з вологими поживними і легкими грунтами.
3
Не забувайте про молодих кістках, своєчасно рихлите і видаляйте бур'яни. Тільки коли кущ достатньо розростеться, бур'яни йому будуть не так страшні. Поливайте молоді аквилегии помірно.
4
За літо дайте аквилегии 1-2 підживлення повним мінеральним і органічним добривами. Щороку підсипайте до куща родючу землю. Чекайте цвітіння молодих рослин на другий рік в кінці червня. Але повного розвитку кущ досягне тільки на третій рік життя. Суцвіття аквілегіі дуже ошатні і добре стоять в зрізку.
5
Як тільки рослини відцвітуть, зріжте все квітконоси (якщо ви не плануєте отримати насіння). Листя у аквілегіі ажурні і рослини не втрачають своєї декоративності навіть без квіток.
6
П'ятирічні і більш старі кущі аквилегии по осені видаліть і замініть їх молодими. Бажано не розміщувати квітка на тому ж місці, так як кущ виносить із землі багато поживних речовин.
7
Своєчасно боріться з хворобами та шкідниками. Аквилегия може дивуватися борошнистою росою, сірою гниллю, іржею, різноманітними пятнистостями, нематодами, павутинним кліщем, попелиць.
Зверніть увагу
При сонячному місцезнаходження квітки у аквилегии дрібніють, і період цвітіння скорочується.
Корисна порада
Якщо ви плануєте отримати насіння з аквилегии, то різні сорти необхідно саджати подалі один від одного, для виключення перезапилення.