Як знайти об'єму циліндра. Як визначити обсяг циліндра.

Циліндром називається геометричне тіло, утворене циліндричної поверхнею, обмеженою двома паралельними площинами. Циліндр, отриманий шляхом обертання прямокутника навколо будь-якої з його сторін, називається прямим. За допомогою всього декількох нехитрих прийомів можна досить точно знайти об'єм циліндра.
Вам знадобиться
  • • Лінійка або рулетка.
  • • Олівець або маркер.
  • • Лист паперу або картону або інший відповідний предмет з прямими кутами.
Інструкція
1
Припустимо, у вас є якась ємність для води циліндричної форми. Вам треба її заповнити водою, але для цього ви хочете обчислити об'єм, який вона заполніт.Із шкільного курсу геометрії ви знаєте, що формула обсягу циліндра виглядає так: V = SH, що значить, обсяг циліндра дорівнює добутку площі основи S на його висоту H .Висота циліндра H вимірюємо легко рулеткою або лінійкою.
2
Тепер визначимо площу основи. Площа круга, як нам теж відомо з шкільної геометрії, визначається за формулою: S =? R2, де? - Число, що позначає в математиці співвідношення довжин кола і діаметра і рівне 3.14159265 ..., а R - радіус окружностіКак можна обчислити площу кола, маючи під рукою лише лінійку? Дуже просто! З того ж шкільного курсу геометрії згадаємо, що в будь-яку окружність можна вписати прямокутний трикутник. Причому, гіпотенуза цього трикутника буде дорівнює діаметру даної окружності.Для цього беремо аркуш картону або інший відповідний предмет, що має прямі кути і накладаємо на наш циліндр так, щоб прямий кут? своєю вершиною А упирався в край циліндра.
3
Сторони прямокутника, які перетинаються з колом, помічаємо олівцем або маркером і з'єднуємо прямою лінією. У нашому випадку це вершини трикутника В і С. Цей відрізок і є діаметр нашої окружності. Радіус кола дорівнює половині її діаметра. Ділимо відрізок ВС на дві частини. Центром кола є точка О. Відрізки ОВ і ОС рівні і є радіусом підстави даного циліндра. Тепер підставляємо отримані значення в формулу: V =? R2H
Зверніть увагу
Якщо ви будете вимірювати параметри вашого циліндра в сантиметрах, то результат отримаєте в кубічних сантиметрах (см3). Якщо виміри проводяться в метрах, то результат буде, відповідно, отриманий в кубічних метрах (м3).
Корисна порада
Якщо вам потрібно буде перевести кубічні сантиметри в літри обсягу, то помножте отриманий результат на 0, 001, це і буде обсяг циліндра в літрах. Якщо ваш результат буде обчислений в кубічних метрах, то помножте його на 1000. Наприклад: ви отримали в підсумку вимірювань і обчислень обсяг, рівний 0, 5 м3. В літрах це буде 0, 5 х 1000 = 500 літрів.