Як отримати напругу 12 вольт. Як зробити акумулятор на 12 вольт.

Для живлення різних споживачів можуть знадобитися джерела постійного і змінного напруги 12 Вольт. У першому випадку достатньо зібрати батарею з малогабаритних нікель-кадмієвих та нікель-металогідридних акумуляторів або соляних і лужних гальванічних елементів. У другому випадку буде потрібно мережевий понижуючий трансформатор необхідної потужності з напругою 12 Вольт на вторинній обмотці.
Вам знадобиться
  • - 8 гальванічних елементів;
  • - 10 малогабаритних акумуляторів;
  • - мережевий понижуючий трансформатор на 12 Вольт;
  • - мережевий шнур;
  • - з'єднувальні дроти.
Інструкція
1
Для отримання джерела постійної напруги на 12 Вольт з гальванічних елементів з'єднайте їх послідовно в ланцюг з 8 штук. Підключайте плюсовим висновком одного елемента до полюси наступного. Два крайніх виведення вийшла батареї підключіть до споживача струму. Дотримуйтесь полярності. Для отримання більшої сумарної потужності батареї зберіть кілька одиночних батарей з 8 гальванічних елементів. Потім з'єднайте отримані батареї паралельно. Для цього підключіть тільки крайні висновки одиночних батарей один до одного, плюсовими висновками до плюсового висновку іншої батареї, мінусові до мінусових висновків.
2
Для отримання джерела напруги на 12 Вольт з малогабаритних нікель-кадмієвих або нікель-металогідридних акумуляторів з'єднайте їх послідовно в ланцюг з 10 штук, так як, на відміну від гальванічних елементів, акумулятори розвивають напругу в 1.2 Вольта. З'єднувати акумулятори слід так само, як і гальванічні елементи. Перевага акумуляторів полягає в тому, що вони володіють більшою ємністю і є багаторазовими джерелами живлення.
3
Для отримання джерела змінного струму напругою 12 Вольт використовуйте мережевий понижуючий трансформатор з напруга на вторинній обмотці 12 Вольт. Підключіть мережевий шнур до первинної обмотці трансформатора. Споживач змінного струму підключіть до вторинної (вихідний) обмотці трансформатора. Трансформатор повинен забезпечувати струм, що перевищує максимальне навантаження на 30%.
Зверніть увагу
Ця напруга можна отримати з 12 вольт постійного струму за допомогою простих схем, в основі яких лежить той чи інший стабілізатор напруги. Для нормальної роботи стабілізатора необхідно забезпечити йому тепловідвід. При перегрів відчутно знижується вихідний струм, а в кінцевому підсумку стабілізатор попросту згорить.
Корисна порада
Так, наприклад, багатьом відомий і широко поширений блок живлення «Електроніка» Д2-27 є нерегульованим і має на виході 12 вольт напруги. Також нерегульованими блоками живлення є всілякі зарядники для стільникових телефонів, адаптери модемів і роутерів. Всі вони, як правило, розраховані на якесь одне вихідна напруга: 5, 9, 10 або 12 вольт.