Як вивчити швидко відмінки.

Шкільний фольклор зберігає чимало мнемонічних правил - віршиків і смішних розповідей, які допомагають заучувати відмінки російської мови. У той же час існують і інші, більш витончені способи завантажити в голову цей шматочок граматики. Причому одні методи хороші для візуалів, інші - для кинестетиков.
Інструкція
1
Структурувати інформацію. Для дітей, які люблять грати в шахи і вирішувати логічні задачі, простіше і швидше за все вивчити відмінки , якщо інформація про них буде упакована в таблиці, інформаційні блоки зі стрілочками, помітками і підкресленнями. Для таких дітей запам'ятати і зрозуміти - слова-синоніми.
2
Проговорити, запитати і обговорити. Удвох або в невеликій групі граматику вчити швидше і веселіше, ніж поодинці. Діалог прискорює розуміння інформації, а значить, і полегшує запам'ятовування. Обговорення інформаційного блоку за певним падежу (питання, закінчення трьох відмін іменників, особливості відмінювання числівників та інше) включає додаткові когнітивні механізми.
3
Створити міцні асоціативні зв'язки. Це означає, що потрібно "зліпити" відмінки з цифрами, квітами, запахами, звуками, яскравими спогадами. Візуал швидше запам'ятає граматичні відмінки , якщо персоніфікує їх, представить кожного з них у вигляді окремої особистості. Наприклад, називний - важливий чиновник або навіть директор школи (цей персонаж рідніше дитячої картині світу), родовий - батько сімейства, знахідний - сумний чоловічок з головою, похиленою на груди або, навпаки, суворий обвинувач. Якщо дитина представить їх у вигляді монстрів або дивовижних тварин, ще краще. Творчий процес зробить процес запам'ятовування легким, а отже і швидким, адже учень не помітить, як біжить час.
4
Зробити їх відчутними. Для тих дітей, який звикли до ручної праці, відмінки повинні бути відчутні матеріально, фізично. Батько чи педагог може створити асоціативний зв'язок, прив'язавши їх до гудзиків на шкільній формі, а ще краще до пальців рук. Називний - великий палець правої руки. Решта розсядуться на лівій. Для початку їх назви можна написати на кожному пальці і навіть скласти історію про сімейку відмінків. Великі пальці - називний і родовий - тато і мама. Папа на іншій руці - він на роботі. Мама в будиночку з дітьми. Вказівний палець - старший син - давальний відмінок і так далі. Через деякий час дитині достатньо буде торкнутися до подушечки пальця, як в пам'яті оживуть спогади.
Зверніть увагу
Шкільна програма дає уявлення тільки про шість відмінках. Але є й інші. Наприклад, кількісно-отделітельний, кличний (він є в інших мовах), місцевий (в російській мові він злився з прийменниковим) превратітельний і рахунковий. Детальніше про них можна дізнатися на сайті вчителя російської мови та літератури: http://www.sinykova.ru/russkij-yazyk/padezhi-russkogo-yazyka/
Корисна порада
Мнемонічні правила. Старі добрі віршики на кшталт "Іван народив дівчинку, велів тягнути пелюшку" - це ще один ключ, відмикає замки пам'яті. Іноді достатньо згадати порядок відмінків, щоб в пам'яті спливли відмінкові питання і закінчення.
Вивчення відмінків іноді викликає деякі складності навіть у тих дітей, які легко освоюють граматику. Потрібно запам'ятати незнайомі слова, зрозуміти, які з цим новою назвою пов'язані закінчення іменників або прикметників. У всі часи школярі намагалися полегшити запам'ятовування відмінків, і шкільний фольклор прямо-таки рясніє забавними фразами і віршиками на цю тему. Відкидати їх не варто, але можна використовувати і сучасніші мнемонічні прийоми.
Вам знадобиться
  • - альбом для малювання або зошит;
  • - олівці або фломастери;
  • - пальчиковий театр.
Інструкція
1
Визначте, який тип пам'яті переважає у вашої дитини. Це допоможе йому і в подальшому, коли потрібно буде запам'ятати щось не зовсім звичайне. Від мнемонічних прийомів, які враховують індивідуальні особливості, толку буде більше.
2
Для дитини з хорошою зоровою пам'яттю накресліть таблицю закінчень, приблизно таку ж, як в словниках. У першому стовпці напишіть повні назви відмінків, в трьох інших - закінчення іменників, що відносяться до різних склонениям. Назви відмінків краще писати друкованими літерами, а стовпці з закінченнями розфарбувати в різні кольори. Така таблиця допоможе і дітям з переважаючим логічним типом сприйняття.
3
Школяр, який добре запам'ятовує танцювальні рухи або з задоволенням займається ручною працею, легше вивчить відмінки , якщо задіяти руки. Хай кожному відмінку відповідає певний палець. Наприклад, називний - великий палець на правій або лівій руці, родовий - вказівний і т.д.
4
Можна зробити пальчиковий театр. В якості ляльок цілком підійдуть різнокольорові пробки від пластикових пляшок. Позначте кожен відмінок яким-небудь кольором або підпишіть пробку. Розіграйте спектакль. Ви будете читати текст, а дитина - діяти відповідної «лялькою». В якості п'єси підійде будь-який уривок з підручника, адже вашому учневі потрібно тільки визначити, в якому відмінку стоять схиляються частини мови.
5
Дитині з хорошою слуховий або мовної пам'яттю досить почитати матеріал вголос. У першому випадку буде краще, якщо це зробите ви, а в другому прочитати повинен він сам. В заняттях з такими дітьми краще використовувати не таблиці, схеми і картинки, а зв'язний текст. Подивіться, яким чином дається цей матеріал в підручнику. Матеріал таблиці перепишіть у вигляді невеликої статті. З цими дітьми можна пограти в конференцію лінгвістів, на якій просто обговорити те, що вони повинні вивчити.
6
Дитині з хорошою слуховий або мовної пам'яттю досить почитати матеріал вголос. У першому випадку буде краще, якщо це зробите ви, а в другому прочитати повинен він сам. В заняттях з такими дітьми краще використовувати не таблиці, схеми і картинки, а зв'язний текст.
7
Подивіться, яким чином дається цей матеріал в підручнику. Матеріал таблиці перепишіть у вигляді невеликої статті. З цими дітьми можна пограти в конференцію лінгвістів, на якій просто обговорити те, що вони повинні вивчити.
8
Дітям з будь-яким типом сприйняття напевно сподобається вивчати важкий для них матеріал у веселій компанії однолітків. Запропонуйте розіграти сценку, уявивши, що відмінки - це персонажі з певним характером. Називний - солідний і важливий, родовий - заклопотаний, давальний - добрий і щедрий, знахідний - сумний і винуватий, орудний весь час щось робить, а прийменниковий - ходить і пропонує різні товари. В цьому випадку у дітей з будь-яким типом сприйняття утворюються оптимальні для них асоціативні ряди. «П'єса» може бути точно такий же, як і в пальчикової театрі, тільки слова в потрібних відмінках вимовляють самі учасники.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=taCH6y_rUuU