Як знайти корінь числа.

Знайти корінь числа неважко. Достатньо мати під рукою калькулятор, мобільник або компьютер.Но і тут є свої нюанси.
Інструкція
1
Найпростіше знайти корінь числа якщо під рукою є калькулятор. Бажано інженерний - такий, в якому є кнопочка зі знаком кореня: «?». Зазвичай для витягання кореня достатньо набрати саме число, а потім натиснути на кнопку: «?». У більшості сучасних мобільних телефонів є додаток «калькулятор» з функцією вилучення кореня. Порядок знаходження кореня числа за допомогою телефонного калькулятора аналогічний вищевикладеному. Прімер.Найті корінь квадратний із 2.Включаем калькулятор (якщо він вимкнений) і послідовно натискаємо кнопки із зображенням двійки і квадратного кореня («2» «?»). Натискати на клавішу «=», як правило, не потрібно. В результаті отримуємо число типу 1,4142 (кількість знаків і «округленность» залежить від розрядності і налаштувань калькулятора) .Прімечаніе: при спробі знайти корінь негативного числа калькулятор зазвичай видає повідомлення про помилку.
2
Якщо є доступ до комп'ютера, то знайти корінь числа дуже просто.1. Можна скористатися додатком «Калькулятор», наявному практично на будь-якому комп'ютері. Для Windows ХР цю програму можна запустити наступним чином: «Пуск» - «Всі програми» - «Стандартні» - «Калькулятор». Вид краще встановити «звичайний». До речі, на відміну від реального калькулятора кнопка для витягання кореня позначена як «sqrt», а не «?». Якщо дістатися до калькулятора зазначеним способом не вдається, то можна запустити стандартний калькулятор «вручну»: «Пуск» - «Виконати» - « calc ».2. Для знаходження кореня числа можна також скористатися деякими програмами, встановленими на комп'ютері. Крім того, багато програм мають власний вбудований калькулятор.Напрімер, для додатка MS Excel можна виконати наступну послідовність дій: Запускаємо MS Excel.Запісиваем в будь-яку клітину число, з якого потрібно витягти корень.Помещаем покажчик клітини на інше местоНажімаем кнопочку вибору функції (fx) Вибираємо функцію «КОРЕНЬ» Як аргумент функції вказуємо клітку з чісломНажімаем «ОК» або «Еnter» Перевагою даного способу є те, що тепер достатньо ввести в клітку з числом будь-яке значення, як у клітці з функцією тут же з'являється ответ.Прімечаніе.Імеется кілька інших, більш екзотичних способу знайти корінь числа. Наприклад, «куточком», за допомогою логарифмічною лінійки або таблиць Брадиса. Однак, в цій статті ці методи не розглядаються через їхню складність та практичної марності.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zJ1j5y-Y2wA
Іноді виникають ситуації, коли доводиться виконувати будь-які математичні обчислення, в тому числі витягувати коріння квадратні і коріння переважно з числа. Корінь ступеня "n" з числа "a" представляє собою число, n-я ступінь якого і є число "a".
Інструкція
1
Щоб знайти корінь ступеня "n" з числа, зробіть наступне. Натисніть на своєму комп'ютері «Пуск» - «Всі програми» - «Стандартні». Потім увійдіть в підрозділ «Службові» і виберіть «Калькулятор». Можете зробити це вручну: натисніть «Пуск», введіть «calk» в рядок «виконати» і натисніть «Enter». Відкриється калькулятор. Для витягання кореня квадратного з якого-небудь числа, введіть це число в рядок калькулятора і натисніть кнопку з написом «sqrt». Калькулятор проведе витяг з введеного числа кореня другого ступеня, званого квадратним.
2
Для того щоб витягти корінь, ступінь якого вище другий, потрібно скористатися іншим видом калькулятора. Для цього в інтерфейсі калькулятора натисніть кнопку «Вид» і в меню виберіть рядок «Інженерний» або «Науковий». Цей вид калькулятора має необхідну для обчислення кореня n-го ступеня функцію.
3
Для витягання кореня третього ступеня (кубічного), на «інженерному» калькуляторі наберіть потрібне число і натисніть кнопку «3?». Для отримання кореня, ступінь якого вище 3-й, наберіть потрібне число, натисніть на калькуляторі кнопку зі значком «y? X» і потім введіть число - показник ступеня. Після цього натисніть знак рівності (кнопка «=») і ви отримаєте шуканий корінь.
4
Якщо на вашому калькуляторі відсутня функція «y? X», виконайте следующее.Для вилучення кубічного кореня введіть подкоренное вираз, потім поставте в чек боксі, який розташований поруч з написом «Inv», позначку. Цією дією ви перекладете функції кнопок калькулятора на зворотні, тобто, клацнувши по кнопці для зведення в куб, ви справите добування кореня кубічного. На кнопці, яка вам потрібна, зображено «x ^ 3». При добуванні кореня з показником ступеня більше трьох: введіть число, поставте пташку в чек боксі «Inv», як і в попередньому випадку. Потім клікніть кнопку з символами «x ^ y» і введіть число - показник ступеня. Натисніть знак рівності, і калькулятор видасть вам шуканий корінь.
5
Щоб знайти вручну корінь квадратний із числа, потрібно знайти таке ціле число, яке, при зведенні його в квадрат, буде менше або дорівнює числу, з якого цей корінь витягується. Квадратний корінь можна знайти за допомогою ручки і паперу, так сказати, в стовпчик, використовуючи таблицю множення. Коріння більшою мірою слід витягати за допомогою технічних засобів.
Зверніть увагу
Для витягання кореня можна скористатися програмою MS Excel: запустите MS Excel; запишіть подкоренное число в будь-яку клітину; помістіть покажчик клітини в інше місце; натисніть вибір функції (кнопку «fx») і виберіть функцію «Корінь». Аргументом функції послужить клітка з числом. Натисніть «Enter». Відповідь - у клітці з функцією.
Корисна порада
Якщо ви не за комп'ютером, можете скористатися простим інженерним калькулятором або функцією «Калькулятор» вашого мобільного телефону.