Як садити гладіолуси.

Головне, що треба знати при посадці гладіолусів, ця квітка любить сонячне світло. У середній смузі Росії рослину слід висаджувати в кінці квітня - першій половині травня. Місце його «проживання» - клумба, грядка і т.п. - Обов'язково має бути орієнтоване зі сходу на захід. Якщо грунт достатньо зволожений, навіть при відносно невисокій температурі коріння гладіолуса будуть інтенсивно розвиватися, що благотворно вплине на швидку появу здорових і красивих квітів. Втім, гладіолус - квітка з характером, і при його розведенні треба враховувати деякі тонкощі ...
Вам знадобиться
  • - цибулини гладіолусів;
  • - плівка;
  • - дротяний каркас;
  • - деревне вугілля;
  • - перегній або торф ;
  • - коров'як;
  • - курячий або голубиний послід;
  • - бур'яни;
  • - каустична сода;
  • - кошти від шкідників.
Інструкція
1
Землю, в яку навесні ви будете поміщати цибулини гладіолусів, варто вкрити плівкою заздалегідь, можна навіть з осені, щоб прогріти грунт. Плівка натягується на дротяний каркас на відстані 20 - 30 см від землі. Навесні цибулини потрібно садити відразу під плівку. У теплу погоду плівку слід знімати, щоб загартувати квіти, - це дуже важливо для успішного росту і цвітіння гладіолусів. Остаточно прибрати укриття можна буде тільки тоді, коли під ним з'явиться багато паростків.
2
Перед тим як посадити цибулини в землю, їх треба очистити від засохлих лусочок. Якщо виявляться підозрілі ділянки (це може свідчити про початок якої-небудь хвороби), то їх краще вирізати, а зрізи посипати подрібненим деревним вугіллям.
3
Глибина посадки залежить від розміру цибулин і стану ґрунту. На легких ґрунтах цибулини занурюють на 10-12 см, на суглинкових - на 2 - 3 см вище. Якщо цибулини маленькі, їх і зовсім слід розмістити в 5 - 8 см від поверхні. Після посадки гладіолусів землю необхідно покрити шаром перегною або торфу товщиною 2 - 3 см.
4
За літо треба провести кілька підгодівлі. Перша робиться з появою в рослин третього або четвертого листочка. В якості добрива спочатку вноситься настій коров'яку, а потім настій курячого або голубиного посліду. Гладіолуси можна підгодувати і хлорофілових витяжкою. Для її приготування в бочку треба покласти будь-які рослини (наприклад, бур'яни, щоб далеко не ходити), залити їх водою і домісити 100 г каустичної соди. Через тиждень цим розчином можна починати підгодовувати квіти, розводячи літр хлорофілових витяжки у відрі води. Також після появи четвертого листа гладіолуси потрібно обприскувати засобами від шкідників.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=87kevoz0a4g