Як зробити пар. Як зробити багато пара.

Якщо рідина дуже сильно нагріти, то можна спостерігати такий процес, як пароутворення. Ми стикаємося з ним мало не щодня, і в цьому легко переконатися.
Вам знадобиться
 • Каструля металева (або будь-яка інша ємність, здатна витримувати температуру 100 градусів Цельсія досить довгий час), нагрівальний пристрій (якщо ви вдома, то відмінно підійде звичайна кухонна плита).
Інструкція
1
Берете чайник, наливаєте в нього воду і ставите на вогонь. Чекаєте, коли вода закипить.
2
Як тільки вода почне кипіти, а це ви визначите з інтенсивного бурління в чайнику, починається процес пароутворення. Чим довше ви тримаєте чайник на вогні, тим більше буде утворюватися пара.
Зверніть увагу
Уважно стежте за рівнем води. Він буде поступово зменшуватися, якщо вода зникне, то ви ризикуєте спалити чайник.
Корисна порада
Візьміть не дуже великий чайник, літра на 2-3, і наповніть його приблизно наполовину. Так процес кипіння почнеться швидше.
Пар бачили всі. Він виходить, якщо поставити, наприклад, на плиту чайник і довести його до кипіння. Вода почне випаровуватися і з бульканням виходить з чайника через носик і навіть кришку. Але яким чином працюють різні пристрої, рушійною силою яких є пар? В основі будь-якого парового двигуна лежить паровий котел, який для експерименту можна зробити і самим.
Вам знадобиться
 • 2 консервні банки
 • Ножиці по металу
 • Мідна трубка від теплообмінника холодильника
 • Гумова трубка
 • Залізна дріт
 • Дерев'яна паличка
 • Паяльник
 • Кернер або будь-який інший металевий стержень
 • Примус або газовий пальник
 • Циркуль
 • Зубило
 • Вязальная спиця
Інструкція
1
Вимийте банки, видаливши етикетки і залишки вмісту. Банки бажано знежирити, для цього підійде мильна вода. З того боку, з якою банку була розкрита, видаліть бічній обід. Ображати таким чином обидві банки. В днище однієї з банок, на відстані 2-2,5 см від краю, зробіть отвір діаметром приблизно близько 5 мм. Розмір отвору повинен відповідати діаметру трубки побутового холодильника.
2
Візьміть шматок трубки. Відріжте шматок завдовжки 10 см. Злегка розвальцьо його з одного торця так, щоб трубка, вставлена в отвір, не проходила далі розвальцьовування. Ретельно облуди краю отвору і развальцованний кінець трубки. Просмикніть трубку зсередини банки назовні і припаяйте її так, щоб кінець її виступав назовні.
3
Вставте банки одну в іншу так, щоб утворилася коробка з виходить назовні мідною трубкою. Припаяйте банки один до одного по краю, щоб вийшов герметичний котел. Можна зміцнити котел, напаяти по обвідної 4-6 смужок жерсті.
4
Через отвір трубки залийте в котел воду не менше, ніж на 2/3 його об'єму. На кінець мідної трубки надіньте гумову трубку. На другий кінець гумової трубки закріпіть сопло. Воно являє собою шматок мідної трубки, заплющенний з вихідного кінця до утворення отвору в 1-1,5 мм. З цього маленького отвору виходитиме пар. Для міцності примотати гумову трубку до одержали соплу зовні кількома витками 1-мм залізної дроту. Ця ж дріт фіксує дерев'яну ручку - паличку довжиною 30-40 см, за допомогою якої спрямовується стругаючи пара. Отриманий паровий котел можна поставити на газовий пальник або примус. Дочекайтеся, поки вода закипить, а з сопла почне надходити пар.
5
На підставі цього котла можна зробити парову турбіну. Візьміть круглий шматок жерсті діаметром 10 см. Знайдіть центр. З цього ж центру Вичертите окружність діаметром, в два рази меншим діаметра турбіни, тобто в даному випадку 5 см. Розділіть обидві окружності на 12 частин і проведіть з центру радіуси через точки на обох окружностях. Ножицями по металу зробіть надрізи по цих радіусів від однієї окружності до іншої. Кожну з 12 частин розділіть навпіл і поставте крапку. Зубилом прорубайте відрізки від прорізи до зазначеного центру лопаті. Зігніть кожну лопать по зазначеної лінії під кутом приблизно 45 ° до поверхні диска, все в одному напрямку. Пробийте отвір в центрі так, щоб у нього можна було вставити вязальную спицю. Це буде вісь турбіни. Диск і вісь спаяти. Візьміть 2 дерев'яних бруска заввишки трохи більше радіуса турбіни. Просвердлите в них отвори і вставте вісь турбіни. Поставте конструкцію на стіл. Розташуйте паровий котел і турбіну так, щоб струмінь пара перебувала в площині диска турбіни, і направте струмінь пара на лопаті. Міняючи відстань і кут сопла щодо диска і лопатей, поспостерігайте роботу парової турбіни.
Зверніть увагу
Потрібно використовувати невисокі консервні банки, наприклад, з-під рибних консервов.Пріпаівать трубку потрібно зсередини банки звичайним пріпоем.Поскольку котел непрозорий, рекомендується заздалегідь заміряти його місткість.
Корисна порада
Кінець гумової трубки, який кріпиться безпосередньо до виходу котла, ні в якому разі прикручувати дротом можна. Він грає роль запобіжного клапана в разі загрози розриву котла. Щоб вісь не зміщувати відносно брусків, можна з внутрішньої сторони брусків намотати на вісь кілька витків м'якого мідного дроту і припаяти дріт до осі.