Як організувати свою автомийку.

Помити машину на автомийці і зробити хімічну чистку салону за останні роки стало звичною регулярної процедурою для більшості автовласників. Крім того, багато хто готовий платити додаткові гроші за якісний сервіс. Організація автомийки - не самий витратний бізнес, який при правильному підході може приносити постійний високий дохід.
Інструкція
1
Спочатку потрібно вибрати місце під розміщення автомийки. Воно повинно бути віддалене від житлових будинків мінімум на 100 м. Бажано розташуватися поблизу основних магістралей. Слід враховувати і конкуренцію на привабливі місця з боку торговельних компаній. Далі вам належить розробити проект будівництва автомийки з урахуванням підведення комунікацій (електрика, водопровід, каналізація) і отримати ряд дозволів: від територіального управління району на використання місця, від пожежних, СЕС, ГБДД, районного КУГИ і екологів. Процес займає, з середньому, 5-6 місяців. Альтернативним варіантом може служити покупка готової автомийки з повним пакетом документів або її оренда.
2
З обладнання вам знадобляться апарат для очищення і рециркуляції води, апарати високого тиску без підігріву і з підігрівом води, пороховсмоктувач, миючий пилосос. Для організації очистки стічних вод можна укласти договір з міськводоканалом. Обладнання рекомендується закуповувати у офіційних виробників, у яких є сертифікати на продукцію і власний сервісний центр. Слід розраховувати на експлуатаційний термін в 3 роки.
3
автомийки на 2 поста потрібно 8 автомийник і 2 адміністратора (прийом і здача автомобілів). На обслуговування однієї машини йде приблизно 20 хвилин. Як правило, на роботу приймається персонал без спеціальної підготовки. Досвід набувається в процесі. Однак існують компанії, що організують курси підготовки співробітників автомийок.
4
Розгляньте можливість надання таких послуг, як хімчистка салону, поліровка, безкоштовний інтернет, кафе, автосервіс. Вони вимагатимуть додаткових витрат, але і принесуть свої вигоди у вигляді конкурентної переваги і прибутку.