Як налаштувати малий барабан. Як налаштовувати барабан.

Налаштування малого барабана не відрізняється від налаштування будь-якого іншого барабана , проте вона ускладнена різницею пластиків, так як верхній і нижній пластик в малому барабані відрізняються по товщині. А ступінь їх натягнення відносно один одного, а також сила натяг струн близько нижнього пластика визначає звук барабана . І варіантів тут може бути безліч, все залежить від того, яка музика виконується на інструменті і від особистих переваг виконавця.
Інструкція
1
Перед тим, як почати налаштовувати барабан, його необхідно зняти зі стійки і поставити на будь-яку м'яку поверхню, наприклад на килим.
2
Починати установку пластика краще з нижнього. Затягніть болти руками, якщо ж пластик новий, то при його установці, натисніть рукою на його центр, щоб він як слід «сів», так як це допоможе надалі. Якщо пластик «усаджений» правильно, обруч пластика щільно встане в канал обода, що в свою чергу сприятиме його щільному прилягання до краю барабана . Якщо після усадки пластик став звучати нижче - його варто перетягти і посадити заново. Після того як все стало на свої місця, по черзі повертайте протилежні болти на півоберта, робіть це до тих пір, поки пластик не розгладиться. Потім затягніть болти так, щоб пластик почав звучати.
3
В момент настройки барабана важливо, щоб звук видавав саме настроюється пластик, тобто другий краще заглушити, просто притиснувши його. Налаштування його зводиться до закручування болтів. Однак їх необхідно закрутити так, щоб поблизу всіх болтів звук виходив однакової висоти. Під час підтягування кожного болта постукуйте по пластику ключем. Важливе правило, якщо в одного болта звук, наприклад, вище, то у протилежної він буде нижче, і навпаки. Якщо під час підтягування болтів на середину пластика надавити пальцем, звучати буде саме та ділянка, по якому був зроблений удар.
4
Ударна сторона барабана налаштовується аналогічно резонансною.
5
Не забувайте про силу натягу пластику. Є всього три варіанти настройки верхнього і нижнього пластика відносно один друга.Еслі налаштувати їх однаково - звук буде чистий і довгий. Якщо нижній пластик буде налаштований нижче верхнього - вийде глибокий звук з хорошим сустейном і відгуком від палки. Якщо ж резонансна сторона вище ударної - барабан вироблятиме поверхневий «виючий» звук з коротким сустейном.
Зверніть увагу
Пластик необхідно періодично перевіряти на предмет зносу і старіння. Якщо на ньому є розриви, або він став молочно-білого кольору близько пружин подструнніка, а також, якщо в цьому місці у нього з'явилися дірочки - його пора замінити.
Корисна порада
Перевірка обода також не є зайвою. Якщо покласти обід на будь-яку плоску поверхню, крім пластику і скла, і він лежить не рівно, можна спробувати його випрямити, просто надавав. Однак це спрацює тільки в тому випадку, якщо обід штампований, так як литий або дерев'яний обід зламається швидше, ніж випростатися. Заміряйте лінійкою або рулеткою діаметр обода в двох різних напрямках, хрест навхрест, якщо окружність обода точна, розміри співпадуть.