Як позбутися від вірусів без антивіруса. порятунок зараженого комп'ютера.

Установка антивірусних програм не є панацеєю. За звітами SurfRight, дві третини комп'ютерів, заражених вірусними програмами, які не підозрюють про це. Антивірус являє собою необхідну, але не достатню, частина програми захисту комп'ютера. «Порятунок» зараженого комп'ютера можливо і без застосування анти вірусів .
Інструкція
1
Намагайтеся уникати використання адміністраторських повноважень на компьютере.Вредоносние програми останнього покоління не шкодять користувачеві і не втручаються в роботу операційної системи до отримання відповідної команди. На жаль, після отримання такої команди доводиться вдаватися до засобів боротьби з вірусним ПО.
2
Постарайтеся визначити можливу дату зараження комп'ютера шкідливими програмами. Особлива точність не потрібна в зв'язку з наявністю функції автосохранения системних файлів і реєстру один раз кожні 24 години (для Windows XP) або один раз в 7 днів (для Windows 7).
3
Натисніть кнопку «Пуск» для виклику головного меню і виберіть "Всі програми".
4
Перейдіть в «Службові програми» і вкажіть «Відновлення системи».
5
Введіть бажану у вікні «Вибір контрольної точки відновлення» (для Windows XP) або «Відновлення комп'ютера до попереднього стану» (для Windows 7) .При цьому папка «Мої документи» не буде змінена в жодній версії операційної системи . Робочий стіл буде збережений в Windows 7, але повернутий в попередній стан в Windows XP.
6
Використовуйте компонент SteadyState (доступний для скачування з сайту Microsoft), що дозволяє створити «тіньову копію» жорсткого диска. В цьому варіанті робота на комп'ютері проводиться тільки на віртуальному миттєвому знімку диска, залишаючи реальний диск незмінним.
7
Натисніть кнопку Reset для завантаження Windows з реального диска, не порушеного шкідливими програмами.
8
Використовуйте зроблені раніше резервні копії системи для відновлення стану комп'ютера до зараження вірусамі.Следует відзначити, що сучасні способи архівації дозволяють створювати резервні копії працюючої системи. Ці копії можуть бути відновлені на третій компьютер.Етот спосіб видалення шкідливих програм без застосування антивірусних додатків і відновлення системи комп'ютера до безпечного стану є найбільш повільним.
Зверніть увагу
Всі перераховані вище дії можливі тільки при попередньому забезпеченні функціонування рекомендованих додатків!
Корисна порада
Переконайтеся, що функція відновлення системи до контрольної точки активована до її застосування. Для цього виберіть «Мій комп'ютер» - «Властивості» - «Відновлення системи» (для Windows XP) або «Комп'ютер» - «Властивості» - «Захист системи» (для Windows 7).
Багато стикалися з проблемою деінсталяції антивірусів. Старий антивірус застарів, закінчився ключ ліцензії або просто користувач знаходить нову програму, яка його більше влаштовує. В цьому випадку постає питання, як позбутися антивіруса встановленого на комп'ютер.
Інструкція
1
При застосуванні ліцензійного антивірусного забезпечення труднощів зазвичай не виникає. В цьому випадку, комплекті з софтом зазвичай поставляється утиліта Uninstall, яка безболісно видаляє свій антивірус з вашого комп'ютера. Якщо ж з якоїсь причини її у вас немає, спробуйте скористатися стандартними засобами Windows для того щоб позбутися від антивіруса .
2
Зайдіть в панель управління (Пуск - Панель управління - Установка й видалення програм) і видаліть вашу антивірусну програму. Іноді цього достатньо, але найчастіше антивірус прописується набагато глибше на вашому жорсткому диску, і при видаленні даними способом залишається безліч «сміття» який може в подальшому заважати нормальній роботі комп'ютера.
3
Вимкніть всі служби, які запускає ваш антивірус. В командному рядку (Пуск - Виконати) пропишіть команду Services.msc, у вікні, відключіть служби, хоч трохи схожі на антивірус, від якого ви намагаєтеся позбутися. Зазвичай вони розташовуються у верхній частині списку.
4
Також необхідно очистити реєстр. Для цього в командному рядку пропишіть regedit і в розпочатому редакторі реєстру, за допомогою функції «пошук» знаходимо і видаляємо залишилися файли деінстальовані програми (обов'язково створіть резервну копію реєстру перед даними дією).
5
Після цього знову зайдіть мене Пуск запустіть Пошук, та у полі введіть назву віддаленого антивіруса . Якщо залишилися якісь файли, просто видаліть їх.
6
Можна скористатися окремими утилітами для видалення антивірусів, які створюють більшість відомих виробників антивірусного ПЗ для своїх програм. Інформацію про дані продуктах зазвичай можна знайти на офіційних сайтах цих компаній, як правило, дані утиліти, абсолютно безкоштовні.