Як спокутувати дитини.

Купання малюка - завдання не з найлегших. Він здається таким тендітним і крихітним, тому багато батьків дуже бояться цієї важливої процедури. Незважаючи на все це, купання - чудовий привід для близького спілкування батьків зі своїм малюком. Так само воно сприяє хорошому самопочуттю крихти, запобігає появі шкірних захворювань, попрілостей, покращує апетит, дарує малюкові міцний і здоровий сон.
Вам знадобиться
  • - ванночка з гіркою і теплою водою;
  • - відвар череди або розчин марганцівки;
  • - пінка для купання;
  • - губка для купання.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до купання, підготуйте все найнеобхідніше і постарайтеся нічого не забути.
2
Використовуйте для купання пластмасову дитячу ванну. Заздалегідь придбайте до неї спеціальну підставку - гірку. Вона допоможе підтримувати малюка під час купання і істотно полегшить вам цю працю. Перед купанням ванночку добре промийте і промийте гарячою водою.
3
Потім попередньо наберіть в ванночку теплої води і обов'язково перевірте її температуру. Для цього використовуйте спеціальний термометр. Купання малюка проводите в чистій кип'яченій воді з оптимальною температурою тридцять шість градусів Цельсія. Додайте у воду розчин марганцівки або відвар трав. Поряд з ванною поставте таз з водою для ополіскування малюка, щоб у вас все було готово.
4
Найбільш оптимальним варіантом для купання - вважається настій череди. Для його приготування заздалегідь залийте половину склянки череди одним літром окропу і дайте їй настоятися протягом десяти хвилин. Потім процідіть відвар через марлю і додайте у ванну.
5
Якщо ви використовуєте марганцівку, тоді спочатку розчиніть її в окремій ємності з теплою водою і простежте, щоб розчинилися всі кристалики. Після цього додайте розчин у ванночку. Вода з розчиненою марганцівкою повинна бути блідо-рожевого кольору.
6
Постарайтеся не використовувати для купання малюка мило. Воно здатне викликати сухість шкіри, свербіж, подразнення, а іноді і алергічну реакцію. Серйозно поставтеся до вибору засобів для купання дитини . Краще всього купити в аптеці різні пінки на основі трав.
7
Притримуючи руками, обережно покладіть малюка на гірку у ванні. Візьміть губку, миючий засіб і легкими рухами злегка намильте крихту. Обережно обливайте його водою з ковша і стежте за тим, щоб вода не потрапила в очі, рот або вушка. Потім обережно переверніть малюка на животик і повторіть процедуру з намилюванням ще раз.
8
Після купання обполосніть малюка чистою водою і укутайте в теплий рушник. Потім добре його обітріть, промажте всі складочки дитячим маслом і швидко переодягніть.
9
Щоб привчити дитину до режиму, проводите купання в один і той же час. Купайте малюка ввечері перед останнім годуванням. Після купання він швидко заспокоїться і буде міцніше спати протягом усієї ночі.
Корисна порада
Для того, щоб малюк не злякався води, не слід класти його відразу в ванночку. Для початку допомогти йому ніжки і ручки теплою водою, а потім приступайте до самого купання.