Як підготувати дошкільника до школи.

Підготовка до школі починається ні за рік до вступу. Все розвиваючі заняття, які ведуться з дитиною мало не з народження, спрямовані на виявлення здібностей та розвиток кругозору. У сучасній школі вже не витрачають час на базові елементи знань. Апріорі вважається, що ці знання дитина вже отримав.
Інструкція
1
В першу чергу необхідно навчити дитину базовим знанням у галузі математики, читанні та письма. Дошкільник повинен знати цифри в межах двадцяти, рахувати до десяти і назад, здійснювати прості математичні дії в межах десятка. Гарною підмогою на майбутнє буде і вміння вирішувати логічні задачі, якими так рясніють сучасні підручники.
2
Читання починається зі знання алфавіту. Звичайно, його в першому класі вивчатимуть. Але для дитини стоїть завдання йти на невелике випередження шкільної програми. У перший час навчання може приносити не знання, а стреси. Тому, необхідно компенсувати будь-які можливі прогалини. Взагалі, читання дуже індивідуальна здатність. Але в школах ще сильні старі традиції перевіряти техніку читання на час. А значить, набрати швидкість читання можна тільки постійними заняттями. Починати вчити читати можна вже в п'ятирічному віці, коли у дитини повністю сформується мова.
3
Знання букв допоможе в перших дослідах самостійного письма. Писати потрібно друкованими літерами. Прописними - тільки в спеціальних зошитах по шаблону. Починаючи з простих букв, переходите до слів і словосполучень. Для початку просите переписати побачене або прочитане з книги. Так, копіюючи літери поступово, дошкільник навчитися розуміти їх значення і зможе записувати слова на слух.
4
Підготовка до школі не обмежується набором знань. Школа - досить серйозна віха в житті дитини. І підготувати до нової сходинці дорослішання потрібно і з соціальної точки зору. Навчання передбачає і самостійність, і роботу в новому колективі, і нові взаємини, і інший рівень відповідальності. Не кожен вчорашній малюк може впоратися з раптовою навантаженням. У ваших силах пом'якшити перші адаптаційні місяці в школі . В першу чергу не вимагайте від школяра максимальних результатів успішності. Поки він повинен увійти в новий ритм і режим, зрозуміти, що від нього вимагається. Компенсувати шкільні навантаження допоможуть прогулянки на свіжому повітрі, сімейні вихідні і сприятлива атмосфера вдома. Для дитини світ поза школою повинен залишатися без змін.