Як виготовити папір.

Чи знаєте ви, що непоганої якості папір можна виготовити зі звичайної макулатури? При цьому для здійснення цього задуму не потрібно якогось професійного фабричного обладнання. Зробити папір зі старих газет можна в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • Кілька старих газет або інша макулатура;
  • Пластмасова або дротяна решітка з дрібними вічками;
  • Добре вбираюча воду тканину;
  • Відро;
  • Кілька тазів або кюветів, бажано прямокутної форми;
  • Вантаж;
  • Барвники;
  • Дерев'яна ложка.
Інструкція
1
Отже, приступаємо. З вечора замочуємо подрібнену макулатуру в відрі води. Вранці вийшла паперову масу гарненько перемішуємо і додаємо барвник (за бажанням). Барвник підійде будь-який, виготовлений, наприклад, з рослинних матеріалів типу ягід, пелюсток квітів або кори. Потім віджимаємо надлишок води, переносимо паперову масу в таз або кювету і додаємо води в обсязі, рівному обсягу маси. Перемішуємо склад, що вийшов.
2
Отрезаем шматок пластмасової решітки або робимо дротяний каркас, надягаємо на нього старий капронову панчоху або колготки, закріплюємо гумкою і відрізаємо все зайве. Розміри решітки або каркаса визначатимуть розмір майбутнього паперового аркуша.
3
Акуратно занурюємо решітку в нашу паперову масу, потім виймаємо її. Решітка покриється шаром маси. Якщо ми працюємо з рамкою, акуратно її піднімаємо, тримаючи строго горизонтально. Намагаємося не капати на неї водою і не доторкатися. Тепер кладемо рамку на рівну поверхню для просушки (на 5 хвилин), а потім підвішуємо, щоб вона досушити остаточно. Листок паперу повинен висохнути через кілька годин. Відокремлюємо акуратненько його від рамки за допомогою тупого ножа.
4
Кладемо аркуш паперу на чисту поверхню, накриваємо його зверху шматком тканини. Швидко решітку перевертаємо і кладемо її на тканину вниз паперової масою. Далі придавлюємо решітку і видаляємо надлишок паперу по краях. Знімаємо решітку, а решту паперову масу накриваємо ще одним відрізком тканини.
5
Повторюємо дії, описані в кроках 3 і 4, поки у нас не скінчиться паперова маса. Накриваємо вийшов «листковий пиріг» з паперу з тканиною кількома газетками і придавлюємо вантажем. Через кілька годин розгортаємо наш «пиріг» і розкладаємо паперові листи просушитися.
Корисна порада
Щоб отримати візерунки на нашій папері, можна між шарами паперової маси прокласти листя будь-якого дерева. Ароматизовану папір можна зробити, додавши в загальну масу духів або пару крапель будь-якого натурального ефірного масла.