Як виховувати дочку без батька.

На жаль, не кожній сімейній парі вдається прожити «довго і щасливо». А найголовніше після розставання - зберегти цивілізовані стосунки заради дітей. Адже саме вони страждають від розлучення більшою мірою. І матерям доводитися докласти чимало зусиль для правильного виховання дітей у неповній сім'ї, в якій вони б не відчували себе самотніми.
Інструкція
1
Найбільшою помилкою, якої грішать самотні мами, є неправильний спосіб батька , який вони прищеплюють своєї дочки. Рідко кому вдається розлучитися з батьком дитини без образ і взаємних образ. І все невисловлені слова особисто, переростають в бесіди з дитиною, яка ні в чому не винен. Але йому доводитися служити буфером між материнською неприязню до «колишньому». Але давайте розберемося, якщо ваш колишній коханий чоловік був таким негідником, то за що ви його любили і були з ним разом? Такими розмовами ви можете тільки втратити авторитет в очах дитини і бути нерозбірливою дурепою. А ось любов до батька може тільки посилюватися, як до жертви, якій зустрілася така претензійна дама.
2
Найкращим варіантом буде нейтральне висловлювання про батька дитини, особливо, якщо спільне життя пари так і не відбулася. На розпитування дочки відповідайте спокійно, без оціночних висловлювань. Краще, якщо розмова буде в ключі: «Я дуже хотіла дитину і я його народила, а у твого тата були інші плани на життя. Але я йому вдячна за те, що у мене є ти ». Цей варіант підходить в тому випадку, якщо батько дитини не беруть участь у її вихованні. Якщо дочка регулярно бачиться з батьком, у нього може бути інша думка щодо вашого розставання. У цьому випадку досягнете з чоловіком домовленості, що ви будете дотримуватися однієї версії в інтересах вашої дочки. Хоча, іноді досягти компромісу буває дуже і дуже складно, особливо, якщо втручаються і інші родичі.
3
Дівчаткам, зростаючим в неповних сім'ях без батька , складно навчитися вибудовувати правильні стосунки з протилежною статтю. Виражатися це може і в зайвої сором'язливості і, навпаки, в гіперсексуальності. Адже моделі правильних стосунків чоловіка і жінки у своїй власній сім'ї перед очима немає. Дівчатка можуть лякатися суспільства хлопчиків, якщо такого немає в найближчому оточенні. Або компенсувати їх відсутність нав'язливим поведінкою. Ви повинні розуміти, що вини дівчинки в цьому немає. І мова йде не про девіантну поведінку, а про звичайні дитячих комплексах і браку батьківської любові. І треба не лаяти, а показати, що є інші грані життя, в яких є місце любові і взаємної поваги. Багато в чому в такій поведінці дівчинки зіграло роль те, що вона чула про чоловіків від вас ще в маленькому віці. І всі свої страхи, і іноді, і ненависть перенесла в підлітковий період.