Як наклеювати мозаїку.

Мозаїка - це декоративне зображення, складене з шматочків різнокольорового скла, керамічної плитки або інших матеріалів. Мозаїчним малюнком можуть бути прикрашені будь досить плоскі поверхні - стіни, стелі, підлоги, стільниці. Матеріали для створення мозаїчних панно можна знайти в магазинах товарів для творчості або дизайну інтер'єрів та ремонту. Починати освоєння цієї ефектної техніки краще з невеликих проектів, а, набувши досвіду, можна переходити і до більш великим, таким, як створення панно на стіні.
Вам знадобиться
  • - шматочки мозаїки різних кольорів;
  • - клей для приклеювання мозаїки;
  • - затирка для заповнення швів;
  • - шпатель для нанесення клею і затирочной суміші ;
  • - губка;
  • - пінцет (для мозаїки з дуже дрібних елементів).
Інструкція
1
Придбайте в спеціалізованому магазині набір дрібної плитки для мозаїки тих квітів, які присутні в вашому дизайні. Якщо шматочки плитки буде необхідно підрізати, то купіть спеціальний різак для плитки. Розріз виробляєте з тильного боку мозаїчної плитки, рівномірно натискаючи на різак для отримання рівного і чистого зрізу. Відшліфуйте зріз плитки, щоб не було мікросколов.
2
Підготуйте поверхню для наклеювання плитки. Вона повинна бути сухою і ідеально рівною, без будь-яких тріщин. Якщо у вас дерев'яна поверхню, то попередньо зашкурьте і заґрунтуйте її. Керамічну поверхню знежирте.
3
Намалюйте олівцем задуманий візерунок на поверхні, яку ви будете обклеювати мозаїкою. Також ви можете перевести вподобаний візерунок з книги чи художнього альбому на кальку, а потім, за допомогою копіювального паперу - на декоруємі поверхню.
4
Покладіть шматочки мозаїки в візерунок, використовуючи спеціальний клей для плитки. Якщо ви використовуєте скляну мозаїку , то придбайте білий клей, щоб кольори плитки при наклеюванні не спотворює. Нанесіть клей на шматочки мозаїки, дотримуючись рекомендацій виробника, і наклейте їх на прикрашаємо поверхню відповідно до малюнком.
5
Інший спосіб - нанесіть шар клею на невелику площу декоруємої поверхні за допомогою шпателя. Потім викладіть мозаїку , притискаючи її шматочки до клейової поверхні.
6
Третій спосіб приклеювання підходить для мозаїки зі складним орнаментом або малюнком. Його використовують, якщо необхідно дуже точно викласти рісунок.Сформіруйте малюнок повністю на клейкою папері або плівці, укладаючи шматочки мозаїки лицьовою стороною вниз. Потім нанесіть клей на поверхню мозаїки і приклейте відразу весь лист на обрану поверхню. Після повного висихання клею зніміть фіксуючу папір.
7
Наступний етап - затирка швів. Приготуйте спеціальний Затирочний склад, дотримуючись інструкції на його упаковці. Нанесіть затірку шпателем на поверхню мозаїки і заповніть всі шви між шматочками. Якщо мозаїка має нерівну поверхню, можна пальцями допомагати затирці проникнути вглиб всіх швів. Надлишки затірки видаліть, а після того, як вона просохне, протріть мозаїку вологою губкою.
Зверніть увагу
Щоб уникнути забруднення одягу, захистіть її робочим фартухом або халатом.Еслі ви виготовляєте шматочки мозаїки з спеціально розколотої посуду або плитки, то обов'язково захистіть очі і відкриті частини тіла від випадкових осколків.
Корисна порада
Працюйте в добре провітрюваному приміщенні при температурі від 3 до 30 градусів за Цельсієм.