Як водити машину автомат. Як водити автомат коробку відео.

Для багатьох водіїв автомобіль з автоматичною коробкою передач є просто порятунком. Адже навчитися їздити на "механіці" не так-то просто. Але при всій простаті АКПП для неї існують свої правила експлуатації, які дозволять коробці прослужити довго без серйозного ремонту.
Інструкція
1
АКПП вимагає більш дбайливого поводження, ніж «механіка». Це пов'язано з тим, що при неправильному поводженні з «механікою» заміни потребують, як правило, тільки зчеплення. А от якщо зламається «автомат» то міняти або ремонтувати доведеться всю коробку. А такий ремонт може коштувати власнику автомобіля чималих грошей.
2
Зручність АКПП полягає, в першу чергу, у відсутності необхідності натискати зчеплення і переключати швидкості. Для того щоб почати рух, необхідно вичавити гальмо, перевести ручку коробки з положення P (parking) в положення D і відпустити гальмо. Машина почне повільне рух, вам залишиться тільки набрати швидкість за допомогою педалі газу.
3
Якщо ви хочете почати рух назад, то з положення P ручку необхідно перевести в положення R. Гальмування здійснюється натисканням педалі гальма. Поки витримаєте педаль гальма натиснутою, автомобіль з місця не рушить. Як тільки ви захочете продовжити рух, педаль гальма потрібно відпустити. Якщо ви хочете зупинитися надовго, то необхідно натиснути гальмо до повної зупинки і перевести ручку коробки передач в положення Parking.
4
Істотним мінусом АКПП можна вважати його деяку замисленість при розгоні автомобіля, особливо при малопотужному двигуні. Любителі швидкої їзди якщо і вибирають АКПП, то намагаються брати коробку зі спортивним режимом (tiptronik). А ось поширена зараз на багатьох марках роботизована коробка власників не радує. Вона дуже задумлива, може підвести в тих випадках, коли необхідно різко набрати швидкість при обгоні. До такої коробці необхідно пристосуватися. Коли потрібно швидко набрати швидкість, і ви натискаєте на газ, ви можете відчути, що машина якось замислилася і стрілка тахометра зупинилася. В цей момент треба газ швидко скинути і знову натиснути кілька разів поступальними рухами.
5
Підвищеної уваги вимагає АКПП в холодну пору року. Завжди добре прогрівайте автомобіль, перед початком руху - масло в коробці може замерзати. Якщо ви застрягли, то витягнути автомобіль «враскачку» неможливо. Доведеться скористатися допомогою інших автомобілістів. На слизькій дорозі неможливо застосувати гальмування двигуном і працювати зчепленням. Але в цілому, АКПП незамінна в умовах міських пробок і адаптаційного періоду за кермом.
Навчання водінню автомобіля починайте під керівництвом досвідченого водія зі стажем не менше трьох років або інструктора автошколи. Приступайте до практики тільки після освоєння азів і відпрацювання основних прийомів керування транспортним засобом.
Інструкція
1
Запам'ятайте, що одним з гарантів безпеки під час руху є правильно обрана зручна поза водія. Відрегулюйте сидіння так, щоб кисті рук розташовувалися на кермі в положенні «без десяти хвилин два», великі пальці щільно охоплювали кермо, а руки були трохи зігнуті в ліктях.
2
Спина, щільно прилягаючи до спинки крісла, повинна прийняти вертикальне положення. Якщо спинка буде сильно нахилена, зросте напруга в м'язах спини, шиї та рук. Коліна не повинні стосуватися рульового колеса при виконанні постановки стопи на педаль.
3
Відрегулюйте дзеркала заднього виду так, щоб при русі ви могли, не повертаючи і не витягаючи шию, бачити ділянки, які перебувають ззаду і зліва від машини. При цьому в бічних дзеркалах повинні відображатися бічні частини авто по дотичним, а в дзеркалі заднього виду, що знаходиться в салоні, повинно повністю проглядатися заднє скло.
4
Виконайте кілька вправ при непрацюючому двигуні. Машина при цьому повинна стояти на ручному гальмі. Сівши за кермо, пристебніть ремінь безпеки. Поставте ноги на педалі, руки розташуйте на рульовому колесі. Спробуйте повращать кермо в ліву і праву сторони до упору.
5
Після виконання кількох обертань кермом вийдіть з автомобіля і подивіться, яке положення зайняли колеса. Зауважте, що в кожну з сторін рульове колесо повертається на півтора обороту, і рух буде утруднено при непрацюючому двигуні.
6
Поверніться в салон і попрацюйте з педалями, що не заводячи мотор. Правою ногою воздействуйте на педалі гальма і газу, а лівою - на педаль зчеплення. Оскільки вакуумний підсилювач гальм при вимкненому двигуні не працює, відповідна педаль буде натискатися досить туго.
7
Заведіть двигун і запам'ятайте, як працює панель приладів та де які покажчики розташовані. Потренуйтеся в діях перемикання покажчиків повороту. Оцініть роботу далекого і ближнього світла фар, попрацюйте з габаритними вогнями.
8
По черзі переводите важіль коробки передач в положення, відповідні тій чи іншій передачі. Запам'ятайте, яке положення займає важіль в «нейтральному» стані. Спробуйте сумістити роботу ніг і рук. Натискайте на педаль зчеплення, газу при перемиканні передач. Доведіть ці дії до автоматизму. Запам'ятайте, що при русі заднім ходом обертати кермо слід саме в ту сторону, в яку вам потрібно повернути.