Як організувати бал.

Організація будь-якого заходу починається зі складання плану підготовки. У ньому розписується, які підготовчі дії повинні бути зроблені, їх терміни і відповідальні особи. Бал - подія ексклюзивне і вимагає відповідного підходу.
Інструкція
1
Насамперед при складанні плану позначте дату проведення балу. Виходячи з неї можна підбирати місце проведення та запрошувати гостей. Далі розпишіть по пунктах, що потрібно зробити і хто займатиметься різними етапами підготовки.
2
Для організації балу необхідно знайти місце, де він буде проходити. Це може бути великий хол старовинного палацу або сучасні банкетні майданчики. Вибирайте приміщення в залежності від того, скільки народу ви плануєте запросити. У залі загальною площею 100 квадратних метрів легко поміститься 50 осіб. Укладіть договір оренди заздалегідь, щоб бути впевненим, що майданчик залишиться за вами.
3
Дуже важливий крок - підготовка програми заходу. Проведіть кастинг ведучих і музичних колективів. Для балу найбільше підійдуть змішані ансамблі, в яких присутні і струнні та духові інструменти. Обговоріть, які твори увійдуть до play-лист.
4
На балу завжди органічно виглядають пари, виконуючі класичні танці. Якщо ви не впевнені, що всі гості зможуть танцювати вальс і фокстрот, запросіть професіоналів. Вони будуть задавати тон вечора.
5
Надайте обраному конферансьє докладний опис вечора. Відзначте, кому потрібно дати слово, а хто буде говорити вітальну промову.
6
Наступний етап - підготовка меню. Визначтеся, буде у вас на балу банкет або фуршет. Розрахуйте кількість їжі виходячи з числа гостей. Визначтеся з алкоголем. Виставите ви міцні спиртні напої або обмежитеся шампанським. Розносити чи легкі закуски на початку вечора або прийом їжі буде тільки після святкової програми.
7
Домовтеся з декораторами про прикрасу залу. Дотримуйтеся строгого класичного стилю. Додайте золоті стрічки і живі квіти для створення урочистості.
8
Паралельно з організаційними питаннями складайте списки гостей. Внесіть туди vip-персон і пресу. Надрукуйте запрошення. В них обов'язково вкажіть форму одягу. На балу для чоловіків доречний смокінг, а для жінок - довга вечірня сукня. Розсилайте листи заздалегідь, мінімум за два тижні до заходу, щоб запрошені могли скорегувати свої плани. Почесних гостей, крім цього, запросіть особисто або по телефону.
9
В день заходу приїжджайте на місце проведення за 5-6 годин до початку. Це дозволить вам своєчасно врегулювати всі проблеми. Заплануйте додатково півгодини для того, щоб привести себе в порядок і переодягнутися. Точно в призначений час відкрийте двері в зал і зустрічайте гостей.