Як відрізнити смарагд від підробки.

Цінність смарагду , в першу чергу, визначається його кольором і тільки потім огранюванням і каратності. Смарагди бувають різних відтінків, в залежності від родовища, де вони були здобуті. Найдорожчі, колумбійські, - яскраво зелені з легкої синявою. Безумовно, впливає на ціну смарагду і його походження, природний він або вирощений. Штучні смарагди - майстерна підробка, якій місце в біжутерії, але ніяк не в ювелірному виробі.
Інструкція
1
Оцініть відтінок каменю. Як природні, так і отримані лабораторним шляхом смарагди бувають в діапазоні від блідо зеленого до глибоко зеленого кольору. Камені з яскраво вираженим жовтуватим відливом - НЕ смарагди, але, швидше за все, перидоти або зелені гранати.
2
Зверніть увагу на будь-які спалахи, які з'являються в камені. Іскорки, які геммологи називають дисперсією, у кожного дорогоцінного каменю різної інтенсивності. Славиться своєю «грою» алмаз. Природні смарагди володіють низькою дисперсією і повинні давати мало «вогню». Сяючі зелені камені - це, ймовірно, кубічний цирконій.
3
Перевірте грані каменя. Шахраї часом роблять «бутерброд» з тонкого зрізу натурального смарагду , затиснутого між двома шматками кришталю, склеюючи все це темно-зеленою епоксидною смолою. Їли ви дивитеся на камінь збоку і розрізняєте такі верстви, смарагд - явна підробка.
4
Вивчіть камінь під сильною лупою. Якщо його краю здаються зношеними, це, з великою часткою ймовірності, що не смарагд, а звичайне товсте скло. Природні і вирощені смарагди мають твердість від 7,5 до 8 за шкалою Мооса. Це, звичайно, менше ніж у алмазу (10 за шкалою Мооса), але набагато більше ніж у скла (5,5 за шкалою Мооса). Скляні грані швидко зношуються, краї ж смарагду довго залишаються саме гранованими.
5
Неозброєним оком, а вже тим більше з лупою, можна легко помітити вади в натуральних смарагду х. Включення рідини, газу, мінеральних речовин, а також крихітні тріщинки в природному смарагді повинні бути. Вони додають каменям трохи каламутний вид. Чим більше камінь, тим їх більше. Тому великі смарагди з невеликими вадами коштують надзвичайних грошей. До речі, всі ці бульбашки, пір'я і тріщини, за словами ювелірів, анітрохи не псують смарагди. Вони навіть придумали для них спеціальний термін - Jardin (садок по-французьки). «Садок» всередині кожного смарагду також індивідуальний, як відбитки пальців.
Зверніть увагу
Через різноманітних включень смарагд більш крихкий, ніж багато інші дорогоцінні камені, тому ні в якому разі не варто його чистити ультразвуком. Також через крихітні тріщинки в камені можуть потрапляти чистячі речовини, тому й цей популярний спосіб очищення не підходить для смарагдів.