Як демонтувати ванну. Як зняти слив з ванною.

Щоб провести демонтаж ванни, спочатку потрібно від'єднати підлоговий сифон зливної труби і трубу переливу. Зазвичай переливну трубу з ванною з'єднує решітка переливу. Але буває і так, що з'єднання зроблено притискної гайкою, стягивающей фланець труби з гратами переливу. З'єднання ванни і сифона може бути зроблено 3 різними способами. Два способи аналогічні з'єднанню труби переливу, а третій - за допомогою стяжного болта, який вворачивается з боку зливної решітки.
Інструкція
1
Починати демонтаж ванни потрібно з розбирання підлогового сифона, що знаходиться під ванною. При демонтажі старої ванни може виникнути не дуже приємна ситуація, при якій прикипає старе з'єднання сифона, через що немає можливості вивернути зливну решітку чи відкрутити притискну гайку, оскільки в такому випадку «злижуть» грані на гайці або обламається решітка зливу.
2
Є один перевірений спосіб, який використовують практично всі слюсаря для зняття сифона. Щоб зняти старі зливні решітки з відносно м'якого кольорового металу - латуні та бронзи, їх потрібно розрізати ножівкою. Якщо ж решітка слива по ширині вже полотна нашої ножівки, її потрібно збити зубилом.
3
Потім зробіть на внутрішній стороні зливної решітки бічні пропили. Пропили слід робити на відстані один від одного таким чином, щоб з воронки зливу випиляти шматок не більше чверті кола. Зробивши два вертикальних розпилу, нахиліть полотно і продовжуйте розпилювати окружність воронки. Виконувати пропили слід дуже акуратно, щоб не пошкодити емаль ванни.
4
Як тільки ви завершите розпили, візьміть стамеску або гладко заточене зубило і підставте його впритул між воронкою і ванною. Направляйте зубило по дотичній до поверхні ванни. За допомогою несильних ударів молотка вибивайте сектор. Зігніть за допомогою молотка і зубила решту слива розпиляними краями у всередину. В результаті такої деформації слив вільно вийде через отвір ванни.
5
Далі потрібно від'єднати трубу переливу і витягнути з розтруба каналізації відвідну трубу. Перед демонтажем ванни у вас повинна бути підготовлена пробка 70-80 мм або кляп з непотрібних ганчірок, щоб закрити розтруб каналізації. На днище ванни потрібно закріпити смугу заземлення, яку також слід від'єднати, вибивши знизу ванни (з вушка, де закріплено заземлення) металевий клин молотком.
6
Якщо краї ванни біля стін обкладені плиткою, зніміть її широкою стамескою або зубилом. У зазорі між стіною і ванною може залишитися смуга розчину, її потрібно збити у напрямку до стелі зубилом, завдаючи удари з-під ванни. Ванни в радянський час встановлювалися на чавунні ніжки, але також зустрічаються ванни на залізобетонних підставках. Для зняття старої ванни з чавунних ніжок розклинені і звільніть їх або зніміть ванну разом з ніжками.
Зверніть увагу
Демонтаж ванни може пошкодити кахель у ванній кімнаті. Тому, якщо ви не плануєте його міняти, про нього потрібно потурбуватися заздалегідь.