Як навчитися співати самостійно. Як виробити тестестерон.

Навчившись співати самостійно, навряд чи ви станете оперним співаком. Але заспівати улюблену пісню красиво і зворушливо цілком під силу кожному. Кажуть, що відкриваючи свій голос, людина відкриває в душі щось нове і цікаве. Дерзайте, все у ваших руках.
Інструкція
1
Виберіть пісню, на якій ви будете вчитися співати. Для початку підійде російська народна пісня - протяжна, лірична, з широкою кантиленою. Пісня повинна вам подобатися.
2
Разучите обрану пісню. Якщо ви володієте музичним інструментом, то знайдіть ноти і навчіться пісню по ним. Якщо не володієте - доведеться вчити з голосу. Увімкніть диск, знайдіть де-небудь слова і підспівуйте. Потім вимкніть музику і пропойте без неї. Запишіть себе на диктофон і порівняйте з записом. Вийшло схоже - добре. Не вийшло - продовжуйте тренуватися.
3
Навчіться правильному співочому подиху. Сильний, красивий, гнучкий голос походить від правильного вдиху. Уявіть собі, що ви нюхаєте квітка. Вдих вийде глибоким, але не грубим, і наповнить повітрям весь простір грудної клітки. Потренуйтеся правильно дихати спочатку без співу. Потім заспівайте вашу пісню, застосовуючи глибокий співочий вдих.
4
Попрацюйте над дикцією. Згадайте відомі вам скоромовки. Вимовте їх спочатку повільно, потім швидше, поступово нарощуючи темп. Прочитайте текст вашої пісні з виразом, чітко промовляючи кожен приголосний звук.
5
Подумайте, про що ваша пісня. Спробуйте уявити, які почуття переживає герой пісні, коли він вимовляє ту чи іншу фразу, в яких обстоятесльствах він знаходиться, хто він, як він виглядає, кому все це співає. Уявіть себе героєм цієї пісні. Щоб пісня прозвучала добре і сподобалася слухачеві, ви повинні заспівати її від першої особи і вкласти в неї свої власні переживання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UoqhBMTSv1U
Чомусь прийнято вважати, що людина або здатний співати з народження, або ніколи в житті не зможе освоїти це мистецтво. Насправді все не так складно - в принципі, при наявності бажання і великої кількості вільного часу, навчитися співати може кожна людина.

Зрозуміло, якщо у Вас від природи вельми скромні вокальні дані, в результаті занять Ви навряд чи навчитеся співати розкішним голосом, який дозволить Вам вийти на оперну сцену. Але потрапляти в ноти і співати таким чином, щоб ваш голос гармонійно поєднувався з музикою, Ви неодмінно навчитеся. Перше, що Ви повинні зробити - розвинути власний музичний слух. Починати вправи необхідно з співу в унісон. Основним завданням на цьому етапі є навчання тому, щоб підлаштувати власний голос під будь-який звук, який Ви чуєте. Для цього можна використовувати будь-яке джерело протяжного монотонного звуку (наприклад, затискати клавіші на фортепіано або синтезаторі). Як тільки Ви навчитеся потрапляти в унісон з різними джерелами звуку, необхідно почати вправи, що допомагають розвивати голосові зв'язки і регулювати дихання. Щоб навчитися співати, в першу чергу необхідно навчитися правильно дихати. Вдих повинен бути глибоким, повноцінним. Тільки в цьому випадку Ви зможете взяти довгу ноту, і ваш голос не зірветься. Для розвитку голосових зв'язок можна користуватися будь-якими вправами, які спрямовані на відточування майстерності володіння власним голосом і його модуляціями. Існує цілі посібники, в яких зібрані найбільш ефективні з цих вправ. Найпростіше з них полягає в щоденному багаторазовому пропевание голосних звуків з постійною зміною тону. Вибирайте будь-який звук - і співайте його, вивчаючи багатство модуляцій власного голосу і звикаючи користуватися ним, як зручним інструментом. Буквально за кілька місяців таких занять Ви зможете набагато краще володіти власним голосом, вміти підлаштовуватися під будь-яку мелодію, співати в унісон з різними музичними інструментами.