Як написати маркетинговий план.

Маркетинговий план - це документ, який формулює головні цілі маркетингу продукту компанії, а також віддаються перевага шляхи досягнення цих цілей. Він описує політику і стратегію, якими менеджери керуватимуться в щоденній діяльності. Правильно написаний і продуманий план є гарантією успішної роботи і досягнення поставлених цілей.
Інструкція
1
Дослідіть ринок, на якому продаються ваші послуги або товари. Складіть базу даних про ваших конкурентів, постачальників і споживачів. Охарактеризуйте свій ринок. Проаналізуйте сезонність вашого товару чи послуги. Оцініть клієнтів з точки зору демографії. Визначте вашу ринкову нішу і опишіть її.
2
Опишіть послугу або товар, тобто продукт, який ви пропонуєте. Визначте, наскільки він затребуваний на сьогоднішній день на тому ринку, на який ви націлилися, задовольняє він потреби ваших потенційних клієнтів.
3
Розвивайте ваші ексклюзивні торгові пропозиції. Сформулюйте, що дозволяє вашому продукту бути поза конкуренцією. Подумайте, як суперництво з конкурентами допомагає вам просувати свою послугу або товар на ринку.
4
Складіть місію. Для цього в декількох реченнях сформулюйте призначення вашої фірми і складіть список її цінностей.
5
Напишіть маркетингові стратегії, які ви збираєтеся використовувати. Серед стратегій може бути: прямий маркетинг, рекламування, особисті торгові угоди, прес-релізи, бартери, торгові покази, веб-сайт. Визначте, як ваш товар буде просуватися на ринку, що гарантуватиме розпізнавання споживачами вашої торгової марки.
6
Визначте ціну на ваш продукт і складіть бюджет. Чесно відповідайте собі на питання, яку суму ви зможете витрачати щомісяця.
7
Встановіть маркетингові цілі, які піддаються кількісному обчисленню. Наприклад, залучати щомісяця 10 нових клієнтів або щотижня генерувати 2 нових ідеї з просування вашого товару на ринку.
Корисна порада
Відповіді, отримані в результаті ретельного роздуми над кожним із зазначених етапів, й будуть змістом маркетингового плану. Вам залишиться лише включити комп'ютер і надрукувати документ.
Перш ніж приступити до рекламування того чи іншого товару або послуги, потрібно визначити, як саме ви будете це робити. Для цього складається рекламний план , в якому розписується, для кого, коли і які активності будуть проходити протягом всієї кампанії.
Вам знадобиться
  • - гроші;
  • - результати досліджень ЦА;
  • - комп'ютер.
Інструкція
1
Вкажіть цілі і завдання майбутньої рекламної кампанії. План повинен починатися з пояснень того, навіщо слід проводити описані в ньому дії і як це може позначитися на діяльності організації.
2
Визначте свою цільову аудиторію. Якщо ви не будете знати, для кого призначена реклама, то добитися потрібного результату не вдасться. Щоб реклама «била в ціль», потрібно обмежити коло людей, які можуть стати потенційними споживачами вашого продукту. Спираючись на отримані дані, ви зможете розробити більш ефективну кампанію.
3
Позначте канали комунікації, за допомогою яких буде здійснюватися рекламний вплив. Вибір каналів визначається виявленої на попередньому етапі цільовою аудиторією. Наприклад, розміщення реклами на телебаченні в офф-тайм буде розумним в тому випадку, якщо вам необхідно привернути увагу школярів і домогосподарок.
4
Визначте коли і з якою частотою повинно виходити ваше рекламне повідомлення і відобразите це в план е. Як правило, його частота не повинна бути нижче 3. Або, кошти будуть витрачені даремно.
5
Складіть матриці цілей і каналів, а також аудиторій і каналів. Зіставивши отримані дані, можна наочно продемонструвати раціональність вибору запропонованих вами технологій.
6
Складіть план розміщень. Його можна представити у вигляді таблиці, стовпці якої означають тимчасові періоди, а рядки - канали і засоби комунікації. Цей план демонструє, в який час і де буде виходити рекламне повідомлення. Він відіграє значиму роль, особливо в тих випадках, коли потрібно вибрати між кількома медіа- план ами.
7
Розрахуйте бюджет найбільш вдалого медіа- план а. Зазвичай на рекламну кампанію виділяється обмежена сума, за рамки якої не можна виходити. Тому, перш ніж розраховувати бюджет, потрібно відповісти на питання, скільки коштів компанія готова витратити для того, щоб досягти того чи іншого результату.