Як закрити щілини у стелі. Як замісити цемент для закладення великих щілин у стелі.

Тріщини і щілини , що виникають на стелі між бетонними плитами, - проблема практично всіх старих будинків, а особливо «хрущовок». Кращий спосіб раз і назавжди позбутися від них - встановити гіпсокартонний або натяжна стеля. Але якщо у вашій квартирі низькі стелі або ви просто не плануєте в даний момент такі витрати, можна вирішити цю проблему менш кардинальними методами.
Вам знадобиться
  • - скребок,
  • - шпатель,
  • - валик,
  • - щітка-макловиця,
  • - клей ПВА.
Інструкція
1
Очистіть деформаційні шви між плитами перекриття від цементного або вапняного розчину. Змийте всі верстви побілки до залізобетонних плит.
2
Розширте щілину шпателем, зробивши V-подібне поглиблення глибиною не менше 3 мм. Очистіть щілину від пилу. Нанесіть на стелю спеціальну ґрунтовку, використовуючи щітку-макловицу і валик. Ретельно прогрунтуйте всю поверхню стелі, включаючи шви і щілини . Дайте грунтовці просохнути.
3
Приготуйте цементний або вапняний розчин. Додайте в нього клей ПВА. Клей зробить розчин більш пластичним і міцним. Додавати клей слід в пропорції 1:10.
4
Покладіть розчин на дно V-подібною щілини і розмажте по всьому поглибленню. Для зручності нанесення розчину вглиб щілини можна зачерпнути його звичайної столовою ложкою і різким рухом «нашлепнуть» в щілину. Дайте розчину просохнути і отвердеть.
5
Заповніть щілину розчином на 2/3 і розмажте по всій поверхні щілини . Дайте розчину висохнути.
6
Нанесіть наступний шар розчину і затріть його врівень з поверхнею стелі.
7
Наклейте широку металеву сітку, армирующую розчин.
8
Покладіть штукатурку і дайте їй просохнути.
9
Нанесіть шар шпаклівки на всю поверхню стелі і дайте їй просохнути.
10
Відшліфуйте стелю спеціальними абразивними інструментами або наждачним папером.
11
Для того щоб закрити великі щілини , можна застосувати спеціальний бандаж. Візьміть смужку лляної або бавовняної тканини з таким розрахунком, щоб вона заходила на краю тріщини на 2-3 см. Поперіть і відпрасуйте тканину, щоб згодом вона не дала усадку. Змочіть тканину в клеї, відіжміть і накладіть на щілину. Акуратно розправте шпателем і дайте просохнути. Після цього можна наносити шпаклівку.
Зверніть увагу
Розчин для забивання щілин, приготований з використанням клею ПВА, необхідно використовувати дуже швидко, так як швидкість його «схоплювання» від додавання клею сильно зростає.