Як навісити дверцята.

Навісити дверцята на тумбочку або шафа зовсім не складно. Для цього не обов'язково викликати майстра. Півгодини вільного часу, трохи терпіння, лист фанери - і ваша стара тумбочка отримає друге життя, а ви - задоволення від виконаної роботи.
Вам знадобиться
  • дриль, оздоблювальні цвяхи розміром 1,5 дюйма, молоток, лак, кисть для лаку, накладні петлі, разметочная стрічка, викрутка, фурнітура, шурупи, рулетка, обробна фанера товщиною 0,5 дюйма
Інструкція
1
Виміряйте висоту і ширину отвору, за допомогою рулетки.
2
Виріжте з листа оздоблювальної фанери дверцята . Якщо отвір вже 60 см, можна встановити одну дверцята. Якщо ширше - необхідно дві. У цьому випадку, висота кожної дверцята повинна відповідати висоті отвору, а ширина повинна дорівнювати половині загальної ширини прорізу мінус 1,3 см.
3
Виміряйте і виріжте профілі для облямівки кожної дверцята . Зробіть скоси в 45 градусів по кутах.
4
Висвердлите, за допомогою дрилі, отвори в майбутніх дверцятах.
5
Прикріпіть профілі облямівки до дверцят за допомогою оздоблювальних цвяхів. Для цього, вбийте цвяхи в дверцята , через кромки профілю.
6
Покрийте дверцята лаком.
7
Дайте лаку просохнути.
8
Встановіть по дві напівпотайною накладних петлі на задній сторони кожної дверцята .
9
Наклейте на лицьову сторону рами розмічальну клейку лену, на 1,3 см вище отвору.
10
Прикладіть дверцята до отвору і вирівняйте, орієнтуючись на розмічальну стрічку.
11
Відзначте положення верхньої петлі на рамі, за допомогою розмічальної стрічки.
12
Відкрийте петлі. Прикладіть дверцята таким чином, щоб петля виявилася в зазначеному раніше місці.
13
Просвердлите отвори і зафіксуйте петлі на лицьовій рамі шурупами.
14
Видаліть розмічальну стрічку.
15
Прикріпіть фурнітуру (дверні ручки, засувки).
16
Якщо ви хочете встановити відкидні дверцята, то петлі слід прикріпити до нижньої частини лицьової рами. По обидва боки прорізу закріпіть утримувачі, які будуть утримувати дверцята при відкриванні. Встановіть меблеві засувки, що фіксують дверцята в закритому положенні.
Корисна порада
Якщо ваші дверцята мають висоту, більшу ніж 75 см, необхідно використовувати три петлі.
Петлі дверні являють собою будівельну кріпильну фурнітуру, за допомогою якої двері кріпляться до дверної коробки. Крім того, петлі дають можливість двері відкриватися і закриватися. Петлі дверні підрозділяються на кілька різновидів: роз'ємні (двері знімається дуже просто), нероз'ємні (двері знімається тільки при відкручування всієї петлі), навісні (петля складається з двох рознімних частин, двері знімається легко, але тільки при знятті лиштви дверей). Крім того петлі бувають праві і ліві, на леві і праві вони діляться тільки в Россі та Швеції, в інших країнах все навпаки. Так що при покупці петель дивіться на країну виробника.
Вам знадобиться
  • - стамеска;
  • - саморізи;
  • - шуруповерт;
  • - молоток;
  • - олівець.
Інструкція
1
Отже, ви купили дерев'яні двері з дверною коробкою. Прикладіть двері до того місця, де вона у вас буде стояти, подивіться, чи поміщається вона в будівельний проріз. Якщо у вас двері вхідні, то вона повинна відкриватися назовні, тому що якщо вона буде відкривати усередину, то її можна вибити легким ударом. Міжкімнатні двері ставляться в залежності від того, де вона менше буде заважати меблів і де у неї буде вільний хід. Покладіть двері разом з коробкою на рівну підлогу. Вирівняйте коробку так, щоб щілини по всьому периметру були однакові, допустимий їх розмір 3-4 мм. Петлі повинні розташовуватися від країв на відстані не менше 30 см. Прикладіть одну петлю в складеному стані до верху двері, намітьте олівцем, де петля буде розташовуватися на двері і на коробці.
2
Тепер найголовніше: на коробці повинна розташовуватися та половинка петлі, на якій розташований штир (вісь); на двері та частина петлі, на якій розташований надівається циліндр. Вийміть двері з дверної коробки, прикладіть до мітках частина петлі з циліндром, прокреслите її розміри на торці дверей у двох позначених вами місцях. Візьміть стамеску, постинаєте в двері дві порожнини глибиною з товщину металу петлі, так щоб петля зрівнялася з деревиною. Прикрутите петлі поки на 2 самореза до дверей.
3
Нахилите дверну коробку на той бік, де будуть петлі. Прикладіть їх штирями вгору, прокреслите. За допомогою стамески постинаєте порожнини так само, як і на двері. Прикрутите петлі на 2 самореза. Візьміть двері, одягніть її на штирі коробки. Спробуйте закрити двері, тут же поки вона лежить на підлозі, двері зачиняються нормально, значить, ви все зробили правильно.
4
Тепер найголовніше - встановити двері в отвір абсолютно рівно. Поставте двері в її робоче місце, регулюйте її положення так, щоб легко відкривалася і закривалася. Для цього підкладайте знизу брусочки, трісочки, шматочки древпліти. Коли двері вирівняється, то візьміть шуруповерт і прикрутіть на 3-4 саморізами коробку з одного боку, потім з іншого. Знову спробуйте, як двері працює. Тепер закріпіть її вгорі і внизу, але сильно не затягуйте саморізи, тільки щоб втопилася капелюшок. Доверните все саморізи в петлі, ще по 2 штуки, може бути більше, залежно від моделі петель.
Зверніть увагу
Будьте обережні при роботі з шуруповертом!
Корисна порада
Якщо двері почне туго закриватися, то зніміть її з петель і трохи зніміть деревину з торця рубанком.