Як вкласти дитину спати вночі.

Укласти дитини на нічний сон - завдання, яке батькам доведеться вирішувати щовечора протягом декількох років. Перший час з укладанням можуть бути складності, але налагодження ритуалів, що передують сну, допоможе з часом звести їх нанівець.
Вам знадобиться
  • - налагодити систему ритуалів укладання;
Інструкція
1
Ритми сну-неспання формуються у кожного дитини індивідуально, коригувати їх досить складно, простіше підлаштовуватися під них. Спостерігайте за малюком і оцініть, в який час увечері він починає втомлюватися. У цей час і необхідно відходити до сну. Важливо не упустити цей момент, не дати дитині «перегуляв». Такого дитини ви ще довго не зможете укласти, а його нервова система буде перевантажена, це може призвести до істерик і плачу.
2
Незадовго до відходу до сну починайте зменшувати активність ігор. Замість біганини і танців запропонуйте дитині тихенько почитати книжку.
3
Придумайте ритуал або кілька ритуалів для відходу до сну. Це може бути тепла ванна з піною або ароматичними маслами, легкий масаж або гімнастика. Подивіться, що підійде саме вам. Трапляється, що купання, навпаки, бадьорить дитини , тоді краще купати його днем, а перед сном придумати щось ще.
4
Запропонуйте малюкові вкласти спати його улюблені іграшки. Це підготує його до того, що скоро і йому належить засинати.
5
Підготуйтеся до сну. Вимкніть світло в кімнаті і повідомте малюкові, що зараз всі будуть лягати спати, так як прийшов час. Якщо дитина спить з вами в одному ліжку, то лягайте разом з ним. Якщо ж дитина спить у своєму власному ліжку, просто присядьте поруч.
6
Заспівайте йому колискову або розкажіть казку. Можливо, дитина захоче обговорити плани на завтрашній день або, навпаки, поговорити про день минулому.
7
Під час засипання дитині важливий тактильний контакт з мамою. Обіймайте його і гладьте, якщо малюк не проти.
Зверніть увагу
Деякі психологи просувають ідею раннього привчання дитини до самостійного сну. Основа цієї методики - дати дитині «прокричати» в окремій кімнаті. Такі методи дуже небезпечні для психіки дитини і підривають його довіру до мами.
Корисна порада
У міру дорослішання ритуали відходу до сну можуть змінюватися, і в цьому немає нічого дивного. Роль мами поступово буде відходити на задній план, і, з часом, дитина вже буде вкладатися спати самостійно.