Як закріпити пастель.

Пастельна живопис відрізняється від живопису, виконаної за допомогою інших матеріалів, неповторною ніжністю відтінків, чудовою м'якістю і бархатистістю. Однак суха пастель має одну особливість - вона дуже крихка і має звичай обсипатися. Як закріпити пастель? Рецепт ідеального фіксатівом століттями шукали художники, що працюють з пастеллю. Найперший рецепт відноситься до XVII століття. Де Майерн описував його у своїй рукописи, посвящtнной інструментам живописця. Спробуємо і ми знайти відповідь на це питання.
Вам знадобиться
  • акварельний або пастельна папір, суха пастель, спрей-фіксатив. Також можуть придатися кисті і вода. Якщо ви захочете випробувати рецепт художника XVII ст., Вам знадобитися риб'ячий клей.
Інструкція
1
Способи, якими закріплювали пастель художники минулого, досить складні. Приміром, потрібно було взяти проклеєну, добре проникну воду папір, на якій ви будете малювати пастеллю. Потім необхідно намочити її в розчині риб'ячого клею і води. Коли папір повністю висохне, створюйте пастель. Далі обережно укладайте її зворотною стороною на воду. Потрібно відзначити, що вода повинна бути дуже чистою. Притримуйте папір з двох кінців, щоб малюнок намокав рівномірно, а вода не заливалася на лицьову сторону пастелі. Після того як пастель наскрізь промокне, потрібно зняти її з поверхні води і просушити.
2
Був також спосіб, який описував художник Пуантеллін. Він струшував зайву фарбу за допомогою легких ударів, які наносяться з лівого боку малюнка. Робиться це кілька разів: на стадії начерку і після закінчення роботи. Після останнього струшування потрібно довести роботу до досконалості тонкими штрихами. Тепер ваша пастель НЕ обсипатиметься від поштовхів і тертя.
3
Методи художників минулого досить трудомісткі, тому вони не зовсім підходять для того, хто тільки вчиться працювати з пастеллю. Краще пошукати в художніх магазинах спеціальний фіксатив, який випускається у вигляді спрею. Сучасні закріплювачі дозволяють з найменшими втратами для кольору і текстури малюнка зафіксувати пастель. Для закріплення пастелі фіксатив розпорошують на поверхню з відстані в 30 сантиметрів. Папір, на якій намальована пастель, не повинна намокнути, інакше пастель буде зіпсована. Чи не переборщіть з фіксатівом, двох-трьох легких розпилень буде цілком достатньо. Якщо ваша пастель має кілька шарів, краще закріплювати її пошарово. В кінці роботи потрібно виправити можливі зміни кольору або текстури. Якщо ж ваша робота має просту структуру (одношарова, тобто лінійна), її краще закріпити із зворотного боку малюнка. Це особливо актуально для пастелей, виконаних на тонкому папері.
4
Існує ще один простий спосіб фіксування сухої пастелі, який полягає в Розмивка малюнка водою за допомогою художніх пензликів. Якщо вам необхідно використовувати в малюнку сліди від кисті, краще взяти кисть з щетини. Зволоження пастельного малюнка дає вражаючий результат. Пастель стає чимось середнім між акварельного живописом і пастеллю. Робиться це просто. Спочатку накладається товстий шар пастелі на акварельний папір. Потім її збризкують водою з розпилювача, а наступний шар пастелі наносять на вологий папір. Якщо вам потрібно посилити колір, нанесіть кілька шарів пастелі на одне і те ж місце, зволожуючи її після кожного шару.
Зверніть увагу
фіксатівом мають властивість затемнювати кольору і прибирати бархатистість пастельній текстури. Якщо ви маєте справу з незнайомою маркою пастельного фіксатівом, краще застосувати його спочатку на пробному малюнку. Ви зрозумієте, чого можна очікувати від даного закріплювача.
Корисна порада
Якщо ви використовуєте фіксатив, закріплюючи пастель пошарово, завжди чекайте повного висихання роботи до того, як наносити наступний шар.
щоб захистити малюнок пастеллю від пошкодження - осипання пастелі або її змазування - його обов'язково необхідно закріплювати. Фіксація малюнка може вироблятися самими різними методами.
Інструкція
1
Найбільш простим способом є фіксація звичайним лаком для волосся, або фабричним лаком з пульверизатором. Розпорошите лак на відстані 15-20 см від картини кілька разів з перервою не менше 20 хвилин. Після фіксування робота стає менш пастельній, кольору набувають додаткову глибину.
2
Також для закріплення пастельних малюнків застосовують желатин. Розчиніть його в воді, а потім сумішшю покрийте папір і дайте їй повністю висохнути. Далі на цьому папері ви можете працювати пастеллю. Після завершення роботи папір з малюнком потримайте над киплячою водою, повернувши до парам зворотній від малюнка стороною. При цьому желатин розчиняється і склеює нижні шари нанесеною пастелі.
3
Ще одним способом закріплення є вплив на роботу, поставлену вертикально, парів, насичених сумішшю рибного клею зі спиртом або оцтом. Після такої фіксації роботу обов'язково поміщають під скло.
4
Скористайтеся методами справжніх художників. Професіонали фіксують роботи пастеллю за допомогою спеціально створених фіксатівом, приготованих за певними рецептами.
5
Рецепт № 1. Візьміть вуглекислий амоній в кількості 10 грамів і розчиніть його у воді об'ємом 750 мілілітрів. Далі в розчин всипте порошок казеїну масою 15 г і акуратно збовтайте до повного розчинення. На наступному етапі додайте в розчин півлітра етилового спирту, суміш весь час перемішуйте, щоб казеїн зберігся в розчиненому стані.
6
Рецепт № 2. Найбільш простим, але в той же час ефективним фіксатівом є молоко, т.к. в ньому міститься природний казеїн в кількості 2 - 3%. Для використання молоко залиште, щоб воно відстоялося, а потім зніміть верхні шари разом зі що виплив в процесі відстоювання на поверхню жиром. Зняте молоко розбавте водою на 25%. Використовуваний розчин використовуйте як фіксатив, проте недоліком подібного засобу є поступове пожовтіння паперу під впливом молока.
7
Рецепт № 3. Розчиніть шелак в етиловому спирті в пропорційному співвідношенні 1:10 - 1:20 в залежності від бажаної концентрації готового фіксатівом. Далі фіксатівом покрийте поверхню пастелі, бажано - у кілька шарів.