Як зшити наволочку. Як шити наволочку відео.

Красива наволочка може прикрасити ваш будинок, стати привабливим інтерьерним елементом і послужити відмінною обрамленням декоративної подушки. Наволочки для таких подушок особливо гарні, коли вони зшиті вручну - рукоділля робить атмосферу вашого будинку ще привабливішим, затишніше і незвичніше. У цій статті ви дізнаєтеся, як правильно зшити наволочку для подушки.
Інструкція
1
Вирахуйте розміри подушки, на яку ви збираєтеся шити наволочку. Виходячи з цих розмірів додайте по 2.5 см по всіх чотирьох сторонах для розкрою наволочки. Виберіть відповідну тканину потрібного розміру і починайте кроїти.
2
Визначте, яка деталь повинна бути верхньої, а яка нижньої, виворітного. На виворітній стороні прорежьте довгий отвір і ушийте в нього блискавку. Верхня деталь повинна бути трохи довше нижньої, приблизно на 4 см, але відповідати їй по ширині.
3
Виріжте з потрібної тканини додаткові смуги по 10-15 см шириною. З цих смуг ви зробите оборки і вошьете їх в наволочку. Довжина оборок повинна бути більше периметра наволочки - викроюйте їх з запасом на плісировку.
4
Смуги оборки отутюжьте і зшийте в загальне кільце. Визначте, де будуть кути наволочки і заколіть кути складання булавками. Потім прострочіть оборку на машинці, вручну або за допомогою спеціального шва роблячи акуратну плісировку, щоб оборка була пишною.
5
Візьміть верхню деталь наволочки, складіть її з воланом лицьовими сторонами один до одного, і починайте пристрочують на машинці оборку до деталі з виворітного боку. Після цього пристрочите до верхньої частини з воланом нижню частину наволочки, в яку вже вшита застібка-блискавка.
6
Ваша наволочка готова - можете прикрасити її аплікаціями, кистями і вишивкою. Надіньте наволочку на підготовлену подушку і прикрасьте улюблений диван або крісло.
Виготовлення декоративних наволочок - захоплююче заняття, що дозволяє проявити творчу фантазію і оживити інтер'єр. Звичайно, заглянувши в супермаркет, можна забезпечити такими наволочками себе і всіх знайомих, однак, речі, зроблені власними руками, надають будинку абсолютно особливе відчуття затишку.
Вам знадобиться
  • - тканина;
  • - кравецькі крейда;
  • - булавки;
  • - папір для викрійки;
  • - вузька текстильна застібка
  • - швейна машинка;
  • - нитки різних кольорів.
Інструкція
1
Побудуйте викрійку майбутньої наволочки. Для цього виміряйте довжину і ширину подушки і додайте до кожного результату по два сантиметри. Таке збільшення розмірів потрібно, щоб подушка без особливих зусиль входила в наволочку . Накресліть на будь-який не дуже щільному папері прямокутник з отриманими розмірами.
2
Розкладіть тканину, з якої ви будете шити наволочку , виворітного стороною вгору, приколіть до неї викрійку шпильками і обведіть її гострим обмилки, крейдою або м'яким простим олівцем. Додайте сантиметрові припуски на шви з усіх боків, крім нижньої. Знизу додайте трисантиметровим припуск.
3
відкол викрійку і зробіть другу деталь наволочки таким же чином. Виріжте обидві половини і обробіть зрізи обметочний швом.
4
Поки деталі не з'єднані, можна прикрасити ту сторону наволочки, яка буде верхньою, вишивкою або аплікацією. Непогано виглядає аплікація з тканини, закріплена по краю ручним петельним швом з щільно укладеними стібками. Для того щоб виконати таку обробку, виріжте з тканини деталі аплікації і приметайте їх до верхньої половини майбутньої наволочки. Наметочним шов торують не далі сантиметра від краю аплікації.
5
Обробіть край аплікації петельним швом, цим же швом з'єднуючи декоративну обробку з наволочкою. Для такої операції найкраще використовувати товсті нитки яскравого кольору.
6
Обидві половини наволочки складіть лицьовими сторонами один до одного, змітайте їх і прострочіть з боків і зверху. Видаліть намітку.
7
Підігніть низ наволочки в сторону вивороту на сантиметр і заутюжьте цей підгин. Підігніть пропрасовану сторону наволочки ще на два сантиметри і прострочіть підігнутий край з виворітного боку, відступивши півсантиметра від краю підгину.
8
Виверніть наволочку і ушийте в край вузьку текстильну застібку. Для цього пришийте одну половину застібки до нижнього краю виворітного боку верхньої половини наволочки. Другу половину застібки пришийте до лицьового боку нижнього краю нижньої половини наволочки. Наволочка готова, залишилося її випрати і надіти на подушку.