Як ловити щуку взимку.

Риболовля - це дуже захоплююче заняття. Справжні рибалки продовжують займатися цим захопленням і взимку, незважаючи на мороз, холод і вітер.
Вам знадобиться
  • Жерлица або живцовая вудка
  • Прикормка
  • Насадка
  • Багорик
Інструкція
1
Для початку потрібно вибрати місце, де буде ловитися щука. Вибір місця залежить від періоду зими. У першому періоді зими, коли лід тільки стає, ловити щуку потрібно в прибережній зоні. Потрібно знайти місце з водною рослинністю глибиною 20-30 см. Якщо ж рибалка планується по останньому льоду, то найбільше ймовірності гарного улову там, де починає танути сніг і видно струмочки, які потрапляють у водойму. В таких місцях найчастіше збирається мальок і туди приходить годуватися щука.
2
Після того, як місце вибрано, потрібно пробурити лунки. Лунки потрібно бурити дуже акуратно і по можливості тихо, щоб не розполохати рибу. Найкраще просвердлити відразу кілька лунок, а потім займатися підгодовуванням. За цей час риба заспокоїться і повернеться на своє місце.
3
Підгодовуванням для щучої лову є панірувальні сухарі. На цю прикормку приходить дуже багато білої риби, яка є кормовою для щуки. При вигляді зграйки такої риби поява хижачки не змусить себе довго чекати. Після підгодовування лунок потрібно поставити в кожну лунку жерлицу, або, як її ще називають, живцовую вудку.
4
Жерлиці можна купити в рибальському магазині. Краще всього використовувати жерлиці на платформі. Оснащується жерлица волосінню не товще 0,20 мм, сталевим повідцем і подвійним гачком. Грузило повинно бути такої ваги, щоб живець перебував в потрібному шарі води. В якості живців найкраще використовувати пічкура, в'юна, верховку, красноперку і уклійку.
5
Після насадки живців потрібно встановити жерлицу. Снасть опускається в лунку, а сторожок приводиться в робочий стан таким чином, щоб при найменшому русі котушки прапорець звільнявся і випрямлявся. Жерлиці розставляються таким чином в кілька лунок.
6
При клюванні на жерлице спрацьовує сторожок, піднімається прапорець і потрібно якомога швидше підбігти до лунки, підсікти рибу і акуратно витягувати снасть з переможним трофеєм.
Зверніть увагу
При лові щуки по останньому льоду будьте гранично уважні, велика можливість провалитися.
Корисна порада
Якщо попалася велика щука, то при витяганні риби з лунки потрібно використовувати багорик, підчіплюючи щуку під передні плавники.