Як поміняти букву дисковода. Як поміняти на компьюторе дисковод.

Напевно ви вже стикалися з такою неприємною ситуацією, коли тому чи іншому поділу одного жорсткого диска або dvd-приводу присвоювалась інша буква. Виявляється, буквений пріоритет у назві розділів можна змінити за допомогою стандартних засобів Windows.
Інструкція
1
Чому так відбувається і за яким принципом поділяються літери дисків? Якщо ви встановлювали операційну систему на чистий, не розбитий на розділи жорсткий диск, новостворені розділи набувають вже залишилися літери. Як правило, диск «С» - системний, а буква «D» присвоюється дисковода (приводу). Також такий випадок з нерівним привласненням букв дискам може вийти при установці інших носіїв інформації, наприклад, flash-накопичувачів або кард-рідерів (деякі можуть резервувати до 4 дисків).
2
Для зміни букв дисків, спочатку призначених системою, необхідно відкрити аплет «Керування комп'ютером» (для Windows XP). Натисніть меню «Пуск», в списку, виберіть пункт «Панель управління». Потім перейдіть до розділу «Адміністрування» і виберіть пункт "Керування комп'ютером".
3
Перед вами з'явиться аплет "Керування комп'ютером". Виберіть пункт «Управління дисками» і натисніть правою кнопкою миші на dvd-привід (дисковод). В контекстному меню приводу виберіть пункт «Змінити букву диска або шлях до диска».
4
У вікні, натисніть кнопку «Змінити», потім натисніть випадає "Призначити букву диска (AZ)» та виберіть будь-яку вільну букву . Якщо бажана буква зайнята одним з розділів жорсткого диска, виберіть на перший час будь-яку букву , щоб потім потрібну можна було отримати при зміні букв розділів жорсткого диска.
5
Після зміни букв розділів жорсткого диска поверніться до налаштувань вашого приводу - тепер можна змінити колишню букву дисковода на бажану.
6
В операційній системі Windows 7 дана операція виконується аналогічно. Для швидкого запуску аплету «Управління дисками» натисніть меню «Пуск», введіть в рядку пошуку команду diskmgmt.msc. В результатах пошуку клікніть мишкою по знайденому файлу. Якщо у вас не виходить виконати цю дію, можна зробити так: натисніть меню «Пуск», виберіть «Панель управління», у вікні, перейдіть до розділу Адміністрування та запустіть "Керування комп'ютером".
7
Всі дії по зміні букв дисків або приводу аналогічні випадку, описаного на прикладі операційної системи Windows XP.