Як виховати цуценя лайки. Як простіше навчити лайку команд.

Лайка - універсальна порода, прекрасний мисливець, друг і, коли треба, сторож. Найчастіше її набувають запеклі мисливці, які цінують її вміння працювати з будь дичиною, підлаштовуючись під захоплення господаря. Тому навчання цієї собаки навичкам полювання дуже важливо, але ми поговоримо про початковому, основному курсі виховання, який допоможе собаці легше адаптуватися до умов життя в квартирі або в будинку, в умовах міста.
Інструкція
1
Коли ви принесете в будинок цуценя , тільки що відірваного від матері, від сестер і братів, визначте йому місце в будинку, але не на балконі і не на веранді. Постарайтеся в цей період полегшити йому розлуку і природним чином замінити втрачену сім'ю. Після годування самі відносите його на певне місце, ласкаво розмовляючи і погладжуючи, чекайте, поки він засне. Такі «ніжності» сприятимуть тому, що вже через пару днів щеня перестане поскулівала, стане краще їсти і повеселішає. Крім того, це допоможе з перших і до останніх днів його життя встановити з ним самий тісний і довірчий контакт - основу вашого співіснування і розуміння.
2
Місце сну і місце годування у лайки повинні бути строго визначені. Врахуйте, що в туалет маляті необхідно відразу після їжі і після сну, то того, як він поїсть. Тому привчайте його до порядку відразу, вчасно виводячи для відправлення природних потреб. При вашому завзятості і наполегливості собака почне розуміти, що від неї вимагається з самого раннього віку. До двох місяців він повинен чітко знати своє місце, місце годування, команду «до мене» і правильно реагувати на свисток, звук якого замінює цю команду на полюванні.
3
Виконання цієї команди і позивістость на свисток продовжуйте закріплювати після трьох місяців, коли почнете здійснювати повноцінні прогулянки з цуценям. В цей же час почніть навчати його основним командам: поруч, сидіти, лежати, голос, шукай, стояти, не можна, взяти, подай. До чотирьох місяців добре навчають, цуценята лайки, як правило, без проблем і з задоволенням виконують основний курс, тим більше, що послух стимулюється ласощами і ласкою, що для собак теж дуже важливо.
4
Виховання лайки вимагає наполегливості і твердості, але не повинно бути надто жорстким. Проявіть увагу до нахилам і особливостям поведінки собаки і використовуйте їх для розвитку тих навичок, які вам здаються корисними. Одночасно з цим припиняйте шкідливі нахили, поки вони не переросли в звички. Не думайте, що від них треба буде позбавлятися, коли щеня виросте. Основи виховання лайки закладаються у віці до року.