Як пов'язати жакардовий візерунок. двостороннє жаккардовое в'язання.

Жаккард - це з'єднання пряжі різних кольорів в одному трикотажному виробі з метою отримати малюнок або орнамент. Жаккард прикрашає светри, рукавиці, шапки, шарфи і багато інших в'язані речі, як правило виконані простий в'язкою.
Вам знадобиться
  • пряжа двох або більше квітів, спиці або гачок, малюнок або орнамент для в'язання
Інструкція
1
Для в'язання жаккарда гачком наберіть ланцюжок з повітряних петель ниткою одного кольору. Кількість набраних петель має бути кратно раппорту, тобто кількості петель повторення малюнка. В'яжіть полотно. Найбільш вдала петля для в'язання жаккарда гачком - стовпчик без накиду. Кожна клітина малюнка одного кольору відповідає одному стовпчику. Коли необхідно буде додати наступний колір, візьміть другу нитку. Перед тим, як закінчити останній стовпчик першої ниткою, залиште її і захопіть нову нитку. Протягніть її через петлі, щоб завершити стовпчик. Далі вяжате за схемою, змінюючи цвета.С виворітного боку полотна будуть утворюватися так звані протягання. Чи не натягуйте їх, щоб на полотні не утворювалися зморшки. Прихоплюйте їх до роботи через кожні кілька стовпчиків. Коли в'язання буде закінчено, розріжте навпіл занадто довгі протяжки, якщо такі утворюються, і вплетіть в роботу.
2
Для виконання жаккардового візерунка спицями наберіть петлі в кількості, кратному кількості петель візерунка , плюс дві кромочні петлі.Вяжіте полотно відповідно до схеми. Лицьові ряди виконуйте лицьовими петлями, виворітні - виворітними. Одна клітина схеми відповідає одній петлі. Як тільки необхідно буде додати новий колір, залиште першу нитку на виворітній стороні роботи. Введіть спицю в наступну петлю і захопіть нову нитку. Наступні кілька петель візерунка цього кольору пров'яжіть нової ниткою, складеної вдвічі (тобто утворився кінчик теж вплутаємося в полотно) .При жаккардовом в'язанні спицями, так само як і при в'язанні гачком, на виворітного стороні вироби будуть утворюватися протягання з тих ниток, які залишаються за роботою. Намагайтеся не допускати довгих протяжок. Під час в'язання час від часу підчіплює неробочу нитку. А найкраще неробочу нитка підчіплювати після кожної петлі - тоді в'язання і з вивороту буде виглядати дуже акуратно. Візьміть за правило в'язати таким чином: нитки розташовуються на вказівному пальці лівої руки, при цьому неробоча нитка ближче робочою. Проводите праву спицю почергово над і під неробочої ниткою, перш ніж підчіплювати робочу. Тоді протяжок утворюватися не буде, і ви зможете похвалитися виворотом. Адже акуратна виворіт - ознака справжньої майстерності.
3
Здобувши деякий навик в в'язанні жаккарда спицями можна спробувати свої сили у в'язанні двостороннього жаккарда. При такому в'язанні немає виворітного боку. Обабіч вироби - малюнок, причому з одного боку він один, а з іншого - такий же, тільки кольори змінюються местамі.Рісунок для такого в'язання використовується двоколірний, а петлі на початку в'язання набираються обома кольорами одночасно. Намагайтеся набирати петлі так, щоб чергувалися петельки різних цветов.Первая і остання петлі ряду завжди пров'язуються разом лицьовій. Решта петлі в'яжуться згідно малюнку. Петля візерунка пров'язується лицьовій, друга (іншого кольору) - виворітного. Таким чином з одного боку полотна петля одного кольору, а з іншого - іншого. При зміні кольору малюнка нитки міняються місцями. Тепер лицьовій пров'язується друга нитка, а виворітного - первая.Такое в'язання займе більше часу, ніж простий односторонній жаккард, але результат того вартий.
Зверніть увагу
Щоб в'язати з нитки, утримуваної лівою рукою, введіть праву спицю в петлю, підведіть під неї нитку і, захопивши її як гачком, простягніть через петлю на лівій спиці. При в'язанні виворітного петлі звертайте увагу на те, щоб петлі не перехрещувалися.
Корисна порада
Перед тим як в'язати жакардові візерунки, необхідно навчитися вводити в роботу нитки іншого кольору. Важливий етап на цьому шляху - зміна робочої нитки. Зміну робочої нитки можна робити як на початку ряду, так і в середині. Як вводити нитку на початку ряду: Ввести праву спицю в першу петлю лівій спиці, оповити навколо неї щойно використану нитку і ту, якою будемо продовжувати в'язання, і зв'язати одну лицьову петлю.