Як виростити редьку.

Редька - це культурна рослина, оброблюване повсюдно від Азії до Європи. Коренеплід добре зберігається в зимовий час, застосовується в їжу і для лікування різних захворювань. У зимовий час постачає організму вітаміни і володіє стимулюючим впливом на травлення, а також допомагає при хворобах печінки і жовчного міхура. Виростити редьку можна практично на будь-яких ґрунтах у відкритому грунті або під плівковим укриттям.
Вам знадобиться
  • - марганцівка;
  • - деревна зола;
  • - насіння редьки;
  • - мінеральні добрива;
  • - азотні добрива.
Інструкція
1
Для зимового зберігання висівають насіння в кінці червня. Посів можете продовжувати до середини липня. Перед посівом підготуйте грунт. Чи не висівайте редьку на одному і тому ж місці два роки поспіль, а також після капусти, так як коренеплід буде схильний до гниття і нападу шкідників. Редька, як ніяка інша культура, вимагає дотримання сівозміни. Найбільш сприятливі умови для росту створюються після посіву часнику, картоплі і томатів.
2
Удобрювати грунт перегноєм не потрібно, так як це сприятиме появі гнилі і поганого зберіганню коренеплодів. Найбільш сприятливо впливає на ріст редьки удобрення грунту мінеральними складами з великим вмістом азоту.
3
Перед посівом опустіть насіння в воду, все спливли видаліть. Помістіть насіння в тканину і змочіть рожевим розчином марганцівки. Залиште замоченими на 12 годин.
4
Висівайте на глибину 3 см по дві насінини. Відстань між рядами робіть 30 см, в рядах 10-15 см.
5
Після посіву акуратно замульчируйте грунт і полийте грядку. До появи сходів, а вони повинні бути через 4-5 днів, підтримуйте грунт у вологому стані. Після появи сходів відразу їх прорідити, залишивши по одній рослині в лунці. Поливи скоротіть до одного разу на тиждень. Часті поливи сприяють загниванню коренеплодів.
6
Догляд укладайте в прополюванні, поливі. Через 5-6 тижнів після сходів проведіть підгодівлю редьки азотом. Як тільки коренеплоди, досягнуть товщина 2 см, проведіть повторне проріджування. Між кожним коренеплодом залиште відстань 20 см.
7
Для захисту від шкідників запилювати рослини деревною золою кожні 3-5 днів. Якщо запилення не допомагає, обробіть грядку хімічними засобами для видалення шкідників з капусти.
8
Збирання виробляєте до настання стійких заморозків. Зберігайте коренеплоди в погребі, присипані піском.