Як дресирувати пекінеса.

Пекінеси - кімнатна порода собак, історія появи якої відноситься до стародавнього Китаю, де вони проживали у дворах імператорів. Хоча стандарт цієї породи за останні десятиліття дуже змінився, собаки і раніше відрізняються незалежним характером, самостійністю і впертістю. Вони чарівні, тактовні і ненав'язливі, в особливою дресируванню не потребують, але виховувати цуценя все-таки треба з перших днів його появи у вашому будинку.
Інструкція
1
Можна сказати, що аристократичні манери властиві пекінеса з народження. Стандартом породи не передбачено придбання ним робочих якостей, головне призначення це собаки - компаньйон. Але цуценя обов'язково треба навчити основним командам, а їх швидкого сприйняття допоможе стабільно стійка психіка, властива цій породі. Ускладнити процес виховання може тільки гіпертрофоване власницьке відчуття, але і його можна побороти любов'ю, ласкою або ласощами.
2
Озбройтеся терпінням і постарайтеся ніколи не підвищувати голос або, тим більше, бити собаку. Якщо відносини з господарем будуть агресивними, то щеня виросте впертим, озлобленим, неслухняним і апатичним. Отримуйте задоволення від процесу навчання, і ваш вихованець на це буде вам відповідати слухняністю і любов'ю, а самі уроки доставлять вам обом чимало веселих і приємних хвилин.
3
До свого місця щеня звикає практично відразу. Якщо після їжі і сну ви будете висаджувати його на газету, то до трьох місяцем всі свої справи він робитиме тільки в строго відведеному місці. Це дуже зручно, оскільки ви будете спокійні за нього, навіть якщо затримуєтеся і не встигаєте вивести його на прогулянку.
4
У цуценя має бути постійне місце для годування. Кличте його, насипавши корм, командою «До мене», це допоможе йому швидше вивчити її. У два місяці навчіть його цій команді, а відпрацювати її з ласощами можна вже після трьох місяців, коли пройде час ревакцинації. В цей же період привчите цуценя до повідця. У перший час його можна пристібати хвилин на п'ять два-три рази на день під час прогулянок.
5
Коли він освоїться з повідцем, навчіть його команді «Не можна», підкріплюючи її строгим голосом і легким ривком повідця. На повідку пекінеса можна не водити підлягає, небезпеки для людей він не становить. Гуляйте з ним, щоб він звик до вуличного шуму, іншим собакам і людям. Не поспішайте брати його на руки, коли він буде проявляти страх, краще підбадьорливо погладьте, заспокоюючи. Прогулянки скоро стануть для нього задоволенням, але пам'ятайте, що вони не повинні бути занадто довгими - пекінесси не пристосовані для подолання великих дистанцій.
6
Карати цуценя строгим голосом можна тільки в момент скоєння «злочину», вже через кілька хвилин він не згадає що наробив калюжу, і ніяк не зв'яже покарання з цим вчинком. Чи не привчайте його жебракувати зі столу, а ось відучувати його від гавкоту вам не доведеться - пекінес НЕ пустолайкі. Любіть його і дбайте про нього, цей маленький комок шерсті стане вам самим відданим другом, здатним відважно захищати вас в разі найменшої небезпеки.