Як підняти верхню повіку.

Опущення верхньої повіки (птоз) зустрічається досить часто у дорослих і дітей. Патологія може бути вродженою чи набутою. Неприємність трапляється через розтягнення або ослаблення апоневроза м'язи, яка піднімає і тримає повіку . Також, проблема може виникнути в будь-якому віці внаслідок травми або захворювання ока.
Вам знадобиться
  • - хірургічне втручання.
Інструкція
1
При природженому птозе відбувається дистрофія м'язи, що піднімає верхню повіку . Вроджене опущення століття, як правило, буває одностороннім. Якщо захворювання придбане, м'яз має більш еластичну і пружну структуру. Дана проблема може проявитися з двох сторін.
2
Набутий птоз може виникнути в результаті різних причин. Спровокувати неприємність можуть захворювання, травми, операція на очах, ослаблення м'язи і літній вік. Патологія може виражатися по-різному. У одних вона може бути ледь помітною, в інших пацієнтів прояви яскраво виражені і можуть заважати нормальному зору.
3
Усувають опущення століття за допомогою операції. Корекція вродженої патології спрямована на вкорочення м'яза, що піднімає повіку . У разі придбаного птозу в ході операції вкорочують розтягнутий апоневроз цього м'яза.
4
Хірургічне втручання проводиться під місцевою анестезією і триває від півгодини до години. Дітям операцію проводять під загальним наркозом.
5
Якщо птоз вроджений, в ході операції видаляється невелика ділянка шкіри і розрізається глазничная перегородка. Хірург акуратно виділяє м'яз, який піднімає верхнє повіку і накладає на неї кілька швів для того, щоб її вкоротити (пликация м'яза). Потім рана зашивається цільним косметичним швом. При яскраво вираженому птозе дану м'яз підшивають до лобової м'язі.
6
У випадках придбаного птозу на верхньому столітті так само видаляють тонку смужку шкіри і розрізають глазничную перегородку. Далі лікар розрізає апоневроз м'язи, що відповідає за підняття століття, вкорочує його і підшиває до хряща століття (тарзальной платівці).
7
Після операції по корекції опущення на повіки накладають спеціальну пов'язку, яку знімають вже через 3-4 години. У більшості випадків пацієнти легко переносять операцію і не потребують прийомі знеболюючих препаратів після закінчення дії анестезії.
8
Шви знімають на 3-5 день після корекції. Синці та набряки, що виникають після хірургічного втручання, зникають протягом тижня. Естетичний результат залишається на все життя.
Зверніть увагу
Розрізняють 3 ступеня захворювання: 1 - верхню повіку покриває верхню третину зіниці; 2 - верхня повіка покриває 2/3 зіниці; 3 - верхня повіка повністю закриває зіницю.
Корисна порада
Якщо проблему не усунути хірургічним шляхом, вона може призвести до порушення зору, внаслідок чого виникне амблиопия (ледачий очей).