Як вибрати картоплю.

Картопля - не тільки корисний продукт, але і надзвичайно універсальний. З нього можна приготувати практично все - від простих щоденних страв, наприклад, картоплі на пару, смаженої картоплі або пюре, до кулінарних шедеврів у вигляді картопляної фокаччи, фаршированого картоплі і безлічі інших страв. Але щоб картопля була не тільки смачним, але і корисним, потрібно вибирати його правильно.
Інструкція
1
Картопля на овочеві ринки надходить з різних місць - з колгоспних полів області, городів і навіть з інших країн. В ідеалі він повинен пройти перевірку приладом, визначальним наявність нітратів - Нитратомер. А також він повинен пройти перевірку на наявність важких металів (мідь, залізо, цинк) і пестицидів. Крім того, картопля з інших країн повинен пройти перевірку в обласній санепідемстанція, а на «місцевий» коренеплід повинна матися документація лабораторії ветеринарної санітарної експертизи.
2
Для визначення кількості нітратів в картоплі можна використовувати портативні нітрат-тестери. Приміром, нітратомір «Соекс» має в своїй базі 34 продукту, з його допомогою можна визначити вміст нітратів всього за 5 секунд. Ціна нітрат-тестерів багатьом здасться дорогувато - в середньому від 5 т.р.
3
Самое підступне захворювання картоплі - фітофтороз, який в старовину називали картопляної чумою. Заражені фітофторою картоплини можуть виглядати зовні абсолютно здоровими, але при цьому внутрішня частина бульб - почорніла. Визначити це захворювання картоплі зовні можливо лише при дуже сильному ураженні. Тому не соромтеся, просіть продавця розрізати підозрілий бульба. Якщо ви побачили серед картоплі почорнілі бульби - краще утримайтеся від покупки.
4
Інші хвороби картоплі можна визначити за його зовнішнім виглядом. Дрібні дірочки круглої форми - ознака того, що картоплею поласував шкідник-проволочник. Бурі плями на шкірці свідчать про захворювання картоплі паршею. Великі борозенки, заповнені землею, говорять про те, що картопля під'їду личинками хруща - Хрущов. Здоровий картопля має трохи шорстку шкірку без пророслих «вічок».
5
Утримуйтеся від покупки пророслого або зеленого картоплі. Пророслі бульби містять підвищену кількість токсичної речовини соланіну, вживати його в їжу не рекомендується. У бульбах картоплі, побившіх кілька днів після на світлі, утворюється хлорофіл, і вони зеленіють. Під впливом розсіяного або прямого сонячного світла в картоплі також збільшується вміст соланіну. Тому така картопля не годиться в їжу.
6
Щоб не принести з ринку зелений картопля, його краще купувати в полотняному мішку. Картопля потрібно зберігати в темному, сухому, прохолодному місці, бажано в погребі чи підвалі, яка не промерзає в зимовий час .
7
Якщо ви дійсно хочете їсти смачний і корисний картопля, намагайтеся його купувати не в магазинах і великих супермаркетах, а на ринку або у продавців, які виростили його на своїй ділянці. Ідеальний варіант - якщо ви особисто познайомитеся з людиною, що вирощують або продають картоплю.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DtWAUUnFweI