Як приготувати кленовий сироп. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Кленовий сироп - традиційне канадське й американське ласощі, основу якого складає сік цукрового клена. На жаль, в Росії цукровий клен не росте, але якщо ви мрієте отримати задоволення і неоціненну користь від даного продукту, у вашому розпорядженні є клен гостролистий. Сік цього дерева менш цукристі, але і він може бути використаний для виробництва сироп а.
Вам знадобиться
  • клен цукровий або клен гостролистий,
  • дриль,
  • судини для збору соку,
  • великі плоскі котли,
  • багаття,
  • баночки для сиропу.
Інструкція
1
Виберіть відповідне дерево. Досить широко поширений гостролистий клен в лісовій зоні Європейської Росії, досягаючи на півночі Південної Карелії, а на сході - Уралу. Для збору соку використовуйте дорослі дерева кленів, від 30 років і старше, з широкою кроною і гладким стволом; товщина стовбура повинна бути більше 20 см.
2
Для збору соку в стовбурі дерева зробіть отвір діаметром 1,5 см і глибиною 5-10 см, далі є два варіанти: вставте в отвір металевий куточок з гачком, на якому розмістіть відро для соку або вставте трубки, по яких сік стікатиме в спеціальну посудину. При установці устаткування врахуйте, що для отримання 1 літра сироп а необхідно зібрати 30-40 л соку, тому краще організувати декілька точок збору.
3
Збирайте сік клена також, як і березовий, найкраще ранньою весною. Найсприятливішим часом вважається березня. У цей час набухають бруньки, а температура повітря коливається близько нуля. В таких умовах клен віддає більше соку, і він особливо солодкий. Період збору може коливатися від 8 до 45 днів, все залежить від погодних умов і можливостей самого дерева.
4
Для виробництва сироп а обладнайте місце для випарювання соку. Для цього розпаліть кілька багать і помістіть на них котли з соком. Найкраще місце для розташування - неподалік від місця збору, але на безпечній відстані від дерев. Сік складається на 96% з води, на її випаровування та отримання сироп а необхідної концентрації потрібно багато годин. Коли вся вода випарується, в котлах залишиться темна в'язка маса з приємним запахом дерева. Цукор додавати не потрібно - сироп не повинен містити в собі нічого, крім соку клена. Коли сироп трохи охолоне, розлийте його по банках.
5
Кленовий сироп додає вишуканий карамельний смак солодощів, тому ви можете використовувати його в кондитерській і пекарной промисловості, як натуральний замінник цукру. Салати, запечене м'ясо, маринади, пироги і торти - все набуває оригінальний ненав'язливий деревний аромат, впізнаваний і улюблений багатьма. Також кленовий цукор рекомендується дієтологами використовувати як замінник білого зважаючи на його меншою калорійністю.
Зверніть увагу
При зборі соку намагайтеся нанести мінімальної шкоди дереву, отвір робіть акуратно. Після збору заклейте його смолою або або забийте в отвір дерев'яну пробочку.Не забирайте з одного дерева весь сік, цим ви приречете його на загибель.
Корисна порада
Кухарі кращих ресторанів використовують кленовий сироп для приготування соусів до м'яса, риби, салатів, і, звичайно, для приготування різноманітних десертів. М'ясні страви набувають пікантний, багатий смак, а випічка - особливий колорит. Він використовується і в якості самостійної добавки до морозива, вафлям, млинців, мюслі, до напоїв, включаючи чай і каву, до глазурованим фруктів і фруктових салатів.